• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

GERMENCİK BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELERE PSİKOLOJİK DESTEK SEMİNERİ

featured
service

GERMENCİK BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELERE PSİKOLOJİK DESTEK SEMİNERİ

Germencik Belediyesi, afet bölgesinden ilçeye gelen depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik etkinlik düzenledi. Ailelere deprem travması sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili seminer verilirken, çocukların müzik eşliğinde çeşitli aktivitelerle moral bulmaları sağlandı.

Germencik Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ilçeye gelen ve Elitium Otel’de kalan depremzedelere yönelik, otelin konferans salonunda seminer düzenledi. Depremzede vatandaşlara psikolojik destekte bulunmak amacıyla Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Yaşam Koçu Nilay Bircan Bilgin ile Sosyal Hizmet Uzmanı Aile Danışmanı Deniz Çete’nin sunumlarıyla gerçekleştirilen seminerde bilişsel terapi, doğal afet sonrası aile içi iletişim, travma sonrası stres bozukluğu, nefes terapisi, yas sonrası stres yönetimi konularına değinildi. Seminerin sonunda ‘sürecin nasıl yönetilebileceği’, ‘nelerin iyi geleceği’ gibi sorulara da yanıt verildi.

ÇOCUKLAR MORAL BULDU

Serüven Eğitim ve Sanat Merkezi’nin katkısıyla depremzede çocukların iyi vakit geçirmeleri için aktiviteler düzenlendi. Müzik, resim, boyama, yaratıcı drama gibi farklı aktivitelere katılmaları sağlanan çocukların moral bulmaları amaçlandı.

Depremzede vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını kaydeden Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları, sorunları çözmek için birlik ve beraberlik içerisinde Germencik Belediyesi olarak canla başla çalışıyoruz. Sosyal ve psikolojik olarak onlara katkı sunmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Bunun yanında depremin ardından büyük travma yaşayan çocuklarımıza da bu süreçte özen gösteriyoruz. Evlatlarımıza yönelik etkinlikler düzenleyerek moral çalışmalarıyla depremin psikolojik etkilerini atlatmalarını amaçlıyoruz. Hep birlikte iyileşeceğiz, yaralarımızı el birliyle saracağız” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

GERMENCİK BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELERE PSİKOLOJİK DESTEK SEMİNERİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!