GERMENCİK’TE ‘NECMİYE ERGÖR KÜTÜPHANESİ’ AÇILDI

featured
service

GERMENCİK’TE ‘NECMİYE ERGÖR KÜTÜPHANESİ’ AÇILDI

Germencik Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Necmiye Ergör Kütüphanesi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) iş birliğiyle, Germencik Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nin ikinci katına Necmiye Ergör Kütüphanesi açıldı. Törene; Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in yanı sıra Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, ÇYDD Aydın Şubesi Başkanı Keriman Yılmaz ve yurttaşlar katıldı. 

Açılış töreninde konuşan Başkan Öndeş, şunları söyledi:

“TOPLUMUN HER KESİMİNE FAYDALI OLACAKTIR”

“Belediyecilik belki çok fazla açılış gerektirebiliyor ama açılışa ve manasına baktığımızda da böylesine ulvi ve kutsal olması bizleri ayrıca onurlandırıyor. Ülkemizde şu anda en çok ihtiyaç duyulan eğitime dair bir açılış olması ile toplumun her kesiminin faydalandığı ve ulaşılabilir olmasıyla, kütüphanecimiz amacına nail olacaktır. Bahadır Bey’in annesi Necmiye Ergör Hanımefendiye de Allah’tan rahmet diliyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Kendilerinin adını Germencik’te yaşatmaktan gurur duyacağız. Burayı seçtikleri için de çok mutlu ve gururluyum.”

Kütüphaneye ismi verilen Necmiye Ergör’ün oğlu İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Ergör de “Annem 14 yaşında evlendirilmiş. 2019 yılında vefat edene kadar hep ‘Ben okumak istedim, öğretmen olacaktım ama beni evlendirdiler’ derdi. İlkokulda sınıfında birincisiymiş. Biz de annemin bir hayalini gerçekleştirmek amacıyla, burada gençlere bir okuma hayaline katkıda bulunması için kütüphane açılışını yaptık. Gurur duydum ve ailem adına çok mutlu oldum” diye konuştu. 

Satranç kursu da verilecek kütüphanede; Türk, dünya, gençlik, çocuk edebiyatı ile şiir, araştırma-tarih, sanat ve deneme türünde 3 bin 500 kitap yer alıyor. 

 

GERMENCİK’TE ‘NECMİYE ERGÖR KÜTÜPHANESİ’ AÇILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!