GERMENCİK’TEN İLK YARDIM TIR’I YOLA ÇIKTI

featured
service

GERMENCİK’TEN İLK YARDIM TIR’I YOLA ÇIKTI

Aydın Germencik Belediyesi tarafından merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 10 ildeki depremzedeler için toplanan yardım malzemeleri, bölgeye gönderildi. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, yardım kampanyasının sürdüğünü söyledi.

Germencik’te vatandaşlar, ilçe merkezindeki ve Ortaklar Mahallesi’ndeki belediyeye ait giyim bankalarına giderek, ısıtıcı, battaniye, giyim malzemeleri, hijyen malzemeleri, çocuk ve hasta bezi gibi insani yardım malzemelerini teslim etti. Belediye ekiplerince hazırlanan 1 TIR yardım malzemesi, deprem bölgesine doğru yola çıktı. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, zor bir süreçten geçildiğini söyledi. Yardım kampanyasına destek olanlara teşekkür eden Öndeş, vatandaşların kentte, bir kez daha birliğin ve beraberliğin önemini gösterdiğini dile getirdi.

YARDIM KAMPANYASI SÜRÜYOR

Yardım kampanyasının devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Öndeş, “Yüreğimizi parçalayan büyük deprem felaketinin ardından vakit kaybetmeden başlattığımız yardım çağrısına Germencik halkı büyük bir fedakarlıkla cevap vererek kısa sürede ciddi miktarda bir bağışı bizlere teslim ettiler. Bizler de ekiplerimizin yoğun çalışmalarıyla hazırladığımız ilk yardım kamyonumuzu bugün itibariyle yola çıkardık. Halkımıza, araçlarını ve emeklerini seferber ederek fedakarlık gösteren gönüllü vatandaşlarımıza ve mesai arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Yardım kampanyamız devam ediyor, Germencik ve Ortaklar Giyim Bankalarımıza bağışlarınızı teslim edebilirsiniz. Allah hayırlarınızı kabul etsin, vatanımıza ve milletimize zeval vermesin” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

GERMENCİK’TEN İLK YARDIM TIR’I YOLA ÇIKTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!