Jandarmadan “Nilüfer Çiçeği” devriyesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jandarmadan “Nilüfer Çiçeği” devriyesi

Aydın’ın Yenipazar ilçesinde jandarma ekipleri endemik bitki devriyesi gerçekleştirirken, koruma altındaki nilüfer çiçeklerini koparanlara, biyolojik çeşitliliği tahrip etmek ve zarar vermekten 244 bin 315 TL ceza kesiliyor.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca, doğal güzellikleri ile birçok endemik bitkiye de ev sahipliği yapan Aydın’ın Yenipazar ilçesinde endemik türlerin korunmasına yönelik denetim gerçekleştirildi. Bu çerçevede harekete geçen jandarma ekipleri Yenipazar ilçesi sorumluluk sahasında koruma altında bulunan ve içerisinde çeşitli türlerde yaban varlığı ile koparılması ve zarar verilmesi yasaklı endemik türlerden nilüfer çiçeğine ev sahipliği yapan Aşağı Dip Gölü’nde kontrol ve denetimler yaptı. Yapılan kontrollerde vatandaşlar da endemik türlere karşı bilgilendirilirken, koruma altında olan nilüfer çiçeklerinin koparılması veya tahrip edilmesi durumunda 244 bin 315 TL para cezası olduğu anlatıldı.

Aynı zamanda çevre temizliği ile sıfır atık konularında farkındalık oluşturmak hedefiyle civarda bulunan vatandaşlarla göl ve çevresinde çevre temizliği de yapılırken, gölün önem ve değeri hakkında vatandaş bilgilendirildi. Vatandaşlara doğal alanların korunması konusunda duyarlı olunması çağrısı yapıldı.

Jandarmadan “Nilüfer Çiçeği” devriyesi Art’s MagazinSon Dakika

Jandarmadan “Nilüfer Çiçeği” devriyesi

Jandarmadan “Nilüfer Çiçeği” devriyesi

Jandarmadan “Nilüfer Çiçeği” devriyesi

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!