KIZILCAKÖYLÜ KADINLARDAN KÖYLÜ PAZARI İÇİN EFELER BELEDİYE BAŞKANI ATAY’A TEŞEKKÜR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KIZILCAKÖYLÜ KADINLARDAN KÖYLÜ PAZARI İÇİN EFELER BELEDİYE BAŞKANI ATAY’A TEŞEKKÜR

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın Kızılcaköy Mahallesi’ndeki üreticiler için yapımını gerçekleştirdiği Köylü Pazarı’nın açılışı 11 Haziran Pazar günü yapılacak. Mahallelerinde hayata geçirilecek pazar hakkındaki görüş ve düşüncelerini paylaşan Kızılcaköylü kadınlar, mutlu ve heyecanlı olduklarını belirterek Başkan Atay’a teşekkür etti.

Efeler Belediyesi, hayata geçirdiği projeler ile üretimi desteklemeyi ve üreticilerin yaşamına dokunmayı sürdürüyor. Bu kapsamda çok sayıda hizmeti ilçe sakinlerine sunan Efeler Belediyesi, faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyecek. Başkan Atay, 11 Haziran Pazar günü saat 11.00’de Kızılcaköy Mahallesi’nde düzenlenecek törenle Köylü Pazarı’nın açılışını yapacak. Kadın üreticilerin ağırlıklı olarak yer alacağı pazarda; yerli üreticilerin hazırladığı yöresel lezzetlerin yanı sıra çeşitli ürünler de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 

Kızılcaköy’de yaşayan kadınların mücadeleci ve çalışkan olduklarını belirten mahalle sakinlerinden Fatma Orbay, şunları söyledi:

“Belediye başkanı dediğin Mehmet Fatih Atay gibi olmalı. Kendisini arayıp yardım istediğimizde her zaman yanımızda oldu. Burada köylü pazarının kurulması için bize söz vermişti. Bundan önce olduğu gibi bu sözünü de yerine getirdi. Sözünü tutma sırası bizde. Çok çalışarak ve üreterek pazarın sürekli olmasını sağlayacağız. Başkan Atay’a çok teşekkür ederim.”

Başkan Atay’ın kendilerine hediye ettiği Köylü Pazarı sayesinde ekonomik ve sosyal olarak özgürleşeceğini söyleyen Aysel Güngör, “Eşlerimiz para verdiğinde harcayabiliyorduk izin verirse bir yerlere sosyalleşmek amacıyla gidebiliyorduk. Pazar sayesinde kendi ürettiklerimizle ekonomik kazanç elde edeceğiz. Aynı zamanda sosyalleşeceğiz. Artık kendi ayaklarımızın üstünde duracağız. Bunlar Başkan Mehmet Fatih Atay sayesinde oldu. Kendisine mahallemizde yaşayan tüm kadınlar adına çok teşekkür ederim” dedi.

Pazar sayesinde mahallenin değerinin artacağını dile getiren Kızılcaköy Muhtarı Ali Aşkıntaş ise “Kızılcaköy Mahallesi sakinleri, burada kurulmak istenen jeotermal enerji santraline karşı direniş gösterdi. O süreçte de Başkan Atay bizim yanımızda oldu. Pazar, mahallenin çehresini de değiştirecek ve tanınırlığını artıracak. Burada yaşayanlar hem maddi hem manevi kazanç elde edecek. Başkan Atay sayesinde oldu bunlar. O bizi seviyor biz de onu seviyoruz. O bize ağabeyimiz” diye konuştu.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KIZILCAKÖYLÜ KADINLARDAN KÖYLÜ PAZARI İÇİN EFELER BELEDİYE BAŞKANI ATAY’A TEŞEKKÜR

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!