KUŞADASI BELEDİYESİ, ADABAHÇE’DE ÜRETTİĞİ SEBZELERİ ADAMARKET’TE SATIŞA SUNUYOR 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUŞADASI BELEDİYESİ, ADABAHÇE’DE ÜRETTİĞİ SEBZELERİ ADAMARKET’TE SATIŞA SUNUYOR 

Kuşadası Belediyesi tarafından tarımsal üretimi geliştirmek ve tüketicilerin sağlıklı gıdaya aracısız ulaşmasını sağlamak amacıyla yaşama geçirilen Adabahçe’de kış hasadı sona eriyor. Yetiştirilen kış sebzeleri, AdaMarket Ekspres aracı ve karavanında uygun fiyata satışa sunulurken, ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına da ulaştırılıyor.

Kuşadası Belediyesi tarafından 2020 yılının Haziran ayında “Toprağa Sarıl, Üretime Katıl” sloganıyla yaşama geçirilen ‘Adabahçe’ projesinden  bugüne kadar 35 tona yakın mahsul elde edildi. Ekim ayında toprakla buluşturulan karnabahar, brokoli, lahana, marul, roka, havuç, ıspanak, turp ve baklalar Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından günlük olarak toplanarak uygun fiyata Kuşadalılara ulaştırıldı. Kasım ayı sonunda başlayan kış hasadının tamamlanmasının ardından 1 Nisan’da yaz sebzelerinin ekim ve dikimine başlanacak. Son 3 yılda olduğu gibi bu yaz da binlerce yerli fide ve tohum toprakla buluşturulacak.

Adabahçe projesinin bir diğer ayağı olan AdaMarket Ekspres aracı ise Adabahçe’den elde edilen ürünler ile evlerde üretilen tarhana, erişte, reçel gibi temel gıda maddelerini Kuşadalıların ayağına götürmeye devam ediyor. Adabahçe’den elde edilen ürünler, Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan AdaMarket karavanında da satışa sunuluyor. Ürünler ayrıca Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılıyor.

 

Art’s Magazin  Yurt

KUŞADASI BELEDİYESİ, ADABAHÇE’DE ÜRETTİĞİ SEBZELERİ ADAMARKET’TE SATIŞA SUNUYOR 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!