KUŞADASI BELEDİYESİ, HALK DANSLARI AKADEMİSİ KURUYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUŞADASI BELEDİYESİ, HALK DANSLARI AKADEMİSİ KURUYOR

Kuşadası Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren halk dansları toplulukları için çalışma alanı sunmak amacıyla Halk Dansları Akademisi kuruyor. Halk Dansları Akademisi, gençler başta olmak üzere kentte yaşayan herkes için ücretsiz kurslar da açacak.

Kuşadası Belediye Meclisi’nin mart ayı toplantısında alınan karar doğrultusunda çalışmalarına başlayan Kuşadası Belediyesi, Halk Dansları Akademisi’ni kuracağı 500 metrekarelik salonun hazırlıklarını sürdürüyor. Akademinin faaliyet göstereceği salon, bir yandan dans ve spor eğitimlerine ev sahipliği yaparken bir yandan da kentte faaliyet gösteren mevcut dans grupları için çalışma alanı olarak işlev görecek. 

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Halk Dansları Akademisi ile gençlerin enerji ve potansiyellerini Anadolu kültürünün bir parçası olan halk danslarına yöneltmek istediklerini belirterek, şunları söyledi:

“Ortamın bu kadar kötüleştiği, uyuşturucunun bu kadar yaygınlaştığı ve lise seviyesine düştüğü bu süreçte kendi kültürümüzün bir parçası olan bu tip eğitim alanları açmak istiyoruz. Halk Dansları Akademisi kurmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Kuşadası’nda dünya şampiyonluğu kazanmış halk oyunları ekiplerimiz var. Bu arkadaşlarımız fedakarca kamunun tüm etkinliklerinde yer almalarına rağmen salon eksikliğinden eğitimlerini sürdürme hususunda zorlanıyorlar. Her törende ve ortamda gurur duyduğumuz bu halk oyunu ekiplerine destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Kendi kültürümüzü yansıtan halk danslarına olabildiğince kendi gençlerimizi dahil etmemiz lazım. Akademi’nin eğitimleri tamamen halka açık ve ücretsiz olacak. İlgi duyan tüm gençlerimize Halk Dansları Akademisi’nin kapılarını sonuna kadar açacağız.”

 

Art’s Magazin  Yurt

KUŞADASI BELEDİYESİ, HALK DANSLARI AKADEMİSİ KURUYOR

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!