KUŞADASI BELEDİYESİ, TÜRKAN SAYLAN PARKI’NIN YAPIMINDA SONA YAKLAŞTI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUŞADASI BELEDİYESİ, TÜRKAN SAYLAN PARKI’NIN YAPIMINDA SONA YAKLAŞTI

Kuşadası Belediyesi kente yeni yeşil alanlar kazandırmak amacıyla park yapım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Değirmendere Mahallesi’nde yapımına başlanan Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı’nda son aşamaya gelindi.

’Daha Yeşil Bir Çevre’ hedefiyle ilçede yürütülen çalışmalar çerçevesinde geçen yıl kente 85 bin 475 metrekare yeşil alan kazandıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Değirmendere Mahallesi’nde bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı’nın yapımında da sona yaklaştı. Yetişkin ve çocuklara yönelik olarak tasarlanan yaklaşık 4 bin 200 metrekarelik alana sahip parkta ekipler tarafından bugüne kadar zemin düzleştirme, dolgu, bitkisel toprak serimi, sulama sisteminin kurulması, aydınlatma sistemi, oturma grupları ve spor aletlerinin montajı tamamlandı.

Çevresine taş duvar örülen parka, 250 metre yürüyüş yolu ile 420 metrekare boyutlarında basketbol sahası yapıldı. Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı’ndaki yapım çalışmaları çocuklar için oyun grubunun yerleştirilmesi ve zemininin kauçukla kaplanmasının ardından tamamlanacak. 

 

Art’s Magazin  Yurt

KUŞADASI BELEDİYESİ, TÜRKAN SAYLAN PARKI’NIN YAPIMINDA SONA YAKLAŞTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!