KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN ÇOCUKLARA BESLENME DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN ÇOCUKLARA BESLENME DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Kuşadası Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına süt ve beslenme desteğinde bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bugüne kadar ailelere 16 bin 500 litre süt ile 9 bin 500 beslenme paketi ulaştırıldı.

Kuşadası Belediyesi, yüksek enflasyon nedeniyle kentte alım gücü giderek düşen dar gelirli kesimlerin 2-5 yaş arasındaki çocuklarına aylık 8 litre süt, okula giden 7-14 yaşlarındaki çocuklarına ise 5 günlük beslenme paketi desteği veriyor. 

Mart ayında başlatılan uygulamada süt desteği, 1 litrelik tetra pak ambalajlar içerisinde süt dağıtım araçları tarafından; içerisinde sandviç ekmeği, çiğ kuruyemiş, mevsim meyvesi, su, süt veya meyve suyu bulunan beslenme paketleri ise kent genelinde oluşturulan dağıtım noktalarından ailelere teslim ediliyor. 

Kuşadası Belediyesi’nin süt ve beslenme çantası desteğinden faydalanmak isteyen aileler başvurularını ‘sutdestegi.kusadasi.bel.tr’, ‘beslenmecantasi.kusadasi.bel.tr’ adresleri veya 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla yapabilecek. Beslenme paketi desteği, okulların yaz tatiline girdiği dönemde sona erecek. Süt desteği ise yıl boyunca devam edecek.

 

Art’s Magazin  Yurt

KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN ÇOCUKLARA BESLENME DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!