KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN SÜT DESTEĞİ 1 HAFTADA 418 ÇOCUĞA ULAŞTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN SÜT DESTEĞİ 1 HAFTADA 418 ÇOCUĞA ULAŞTI

Kuşadası Belediyesi tarafından kentte yaşayan 2-5 yaş arasındaki çocukların sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yaşama geçirilen süt desteği projesinde, bir haftada 3 bin 344 litre süt 418 çocuğa ulaştırıldı.

İlçe sakinlerinin yüksek enflasyon nedeniyle mağduriyet yaşamaması için sosyal yardımlarına hız veren Kuşadası Belediyesi, geçen hafta Başkan Ömer Günel’in eşi Duygu Günel’in katılımıyla başlatılan süt desteği projesini sürüyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ‘Kuşadalı çocuklar lıkır lıkır süt içiyor’ sloganıyla yürütülen proje kapsamında; Tire Süt Kooperatifi’nden temin edilen sütler, sağlıklı ve geri dönüştürülebilir 1 litrelik tetra pak ambalajlar içerisinde başvuru yapan ve tespit edilen tüm ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine ulaştırıldı. 

Çocukların kemik gelişimleri için önem taşıyan süt ihtiyacını giderecek projede, hazırlanan süt dağıtım araçları ile ihtiyaç sahibi ailelerin kapısını çalan Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2-5 yaş arası her bir çocuk için aylık 8 litre sütü imza karşılığında teslim etti. Proje ile bir haftada 418 çocuk için toplam 3 bin 344 litre süt evlere ulaştırıldı. Süt desteğinden faydalanmak isteyen aileler ‘sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla başvuru yapabilecek. 

Art’s Magazin  Yurt

KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN SÜT DESTEĞİ 1 HAFTADA 418 ÇOCUĞA ULAŞTI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!