KUŞADASI’NDA GIDA İŞLETMELERİNE YÖNELİK DENETİMLER SÜRÜYOR 

featured
service

KUŞADASI’NDA GIDA İŞLETMELERİNE YÖNELİK DENETİMLER SÜRÜYOR 

Kuşadası Belediyesi, 2023 yılında da gıda işletmelerine yönelik denetimlerine devam ediyor. Gıda mühendisleri ve Zabıta Müdürlüğü personeli tarafından yapılan denetimlerde işletmelerin hijyen, paketleme ve çalışma kurallarına uyup uymadıklarına bakılıyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belediyede görevli gıda mühendisleriyle birlikte yeni yılda da yurttaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için gıda ürünleri satışı yapan işletmelere yönelik geniş çaplı denetimler düzenliyor. Gıda güvenliği ve kalitesinin kontrolüne dair yönetmelik kapsamında yapılan denetimlerde, işletmelerin depolama alanlarının hijyen kurallarına uygunluğuna bakılıyor. Ürünlerin son kullanma tarihleri, muhafaza koşulları ve ambalajları da kontrol ediliyor. 

Ekipler tarafından gerçekleştirilen son denetimde koşullara uygun biçimde saklanmayan 50 kilogram gıda malzemesi ele geçirildi. Ürünler, imha edilmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne teslim edildi. Kurallara uymayan işletme sahiplerine ise gerekli uyarılarda bulunuldu.

Belediye Başkanı Ömer Günel, denetimlere dair, “Kentimizde her yıl olduğu gibi yeni yılda da önceliğimiz hemşehrilerimizin sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşmasıdır. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden daha önemli. Hemşehrilerimizin sağlığına zarar verecek ürün satan işletmelere izin vermeyeceğiz” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

KUŞADASI’NDA GIDA İŞLETMELERİNE YÖNELİK DENETİMLER SÜRÜYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!