SÖKE BELEDİYESİ BUĞDAY TOHUMLARINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

featured
service

SÖKE BELEDİYESİ BUĞDAY TOHUMLARINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

Söke Belediyesi’nin tarımsal kalkınmayı desteklemek amacıyla sürdürdüğü üretim projesinin bu yılki hazırlıkları başladı. İki yıldır başarı ile yürüttüğü ve elde edilen buğdayın una dönüştürülerek vatandaşın sofrasıyla buluşturulduğu proje kapsamında Söke Belediyesi ekiplerince hazırlanan 70 dönümlük arazide ekim faaliyetleri başlatıldı.

Söke Belediyesi’ne ait atıl durumdaki arazilerin değerlendirilerek bu alanlarda ekimi yapılan buğdayın hasat edilip una dönüştürüldüğü projeden elde edilen un, Söke’nin markası Söke Un tarafından paketlenerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturuluyor.

Geçen yıl hasattan 23 ton buğday hasat edilmiş, bu buğdaylardan da 17 ton un elde edilerek birer ve beşer kilogramlık paketlerde vatandaşlara dağıtılmıştı.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, “Proje ile birlikte tarımsal üretimde örnek olduk. Üretimi yapılan mahsulü halkla paylaşmanın mutluluğunu iki yıldır yaşıyoruz, bu yıl da yaşamayı hedefliyoruz. Ülkemizin ekonomik refahı ancak üretimle olabilir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ev ekonomilerine katkıda bulunmak amacıyla toprakla buluşan tohumlarımızın bereketli olmasını diliyorum” dedi.

 

SÖKE BELEDİYESİ BUĞDAY TOHUMLARINI TOPRAKLA BULUŞTURDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!