YARDIM KAMYONLARI, KUŞADASI’NDAN AFET BÖLGESİNE DOĞRU YOLA ÇIKTI

service

YARDIM KAMYONLARI, KUŞADASI’NDAN AFET BÖLGESİNE DOĞRU YOLA ÇIKTI

Kuşadası, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’nin 10 ilinde yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki 2 depremin ardından tek yürek oldu. Belediye Başkanı Ömer Günel’in çağrısıyla başlatılan yardım kampanyasında, Kuşadalılar’ın desteğiyle toplanan malzemeleri taşıyan kamyonlar afet bölgesine doğru yola çıktı.

Kuşadası Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük depremin ardından depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. Başkan Ömer Günel’in çağrısı üzerine desteklerin çığ gibi büyüdüğü kampanyada, Kuşadalılar depremzedeler için el ele verdi. Kuşadası Belediyesi personeli de sabahın ilk ışıklarına kadar Kuşadası Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Davutlar Mahallesi Belediye Hizmet Binası ve Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) binası önünde kurulan yardım çadırlarına gelen malzemeleri topladı. Kampanya kapsamında depremzedeler için toplanan kullanılmamış uyku tulumu, kışlık kıyafet, battaniye, tüplü ısıtıcı, çadır ve sağlık malzemeleri, Kuşadası Belediyesi ekipleri tarafından paketlenerek kamyonlara yüklendi. Malzemeleri taşıyan kamyonlar ise sabah saatlerinde afet bölgesine doğru yola çıktı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Deprem alanına, afet bölgesine gitmesi için Kuşadalı hemşehrilerimize bir destek çağrısı yaptık ve hemşehrilerimiz ellerinde avuçlarında ne varsa getirip buraya yığdılar. Allah hepsinden razı olsun. Umarım deprem bölgesinde can kayıpları daha çok artmaz. Umuyoruz ki buradan ve Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen yardımlarla depremzedelerin ihtiyaçları giderilir ve Allah bize bir daha böyle bir acı göstermez” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

YARDIM KAMYONLARI, KUŞADASI’NDAN AFET BÖLGESİNE DOĞRU YOLA ÇIKTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!