DİDİM BELEDİYESİ, KENDİ ARAZİNE EKTİĞİ AYÇİÇEĞİNİN HASADINA BAŞLADI

featured
service

DİDİM BELEDİYESİ, KENDİ ARAZİNE EKTİĞİ AYÇİÇEĞİNİN HASADINA BAŞLADI

Didim Belediyesi tarafından ekilen ayçiçeklerinde hasat başladı. Hasadın tamamlanmasının ardından ayçiçeklerinden üretilen yağ, yurttaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, tarımsal kalkınma hareketi başlatan Didim Belediyesi’nin ekimini yaptığı ayçiçeğinde hasat dönemi başladı. Geçmişte Balat Mahallesi’nde bulunan 74 dönümlük araziye ekilen buğdayları un olarak dağıtan Didim Belediyesi, ayçiçeklerin gerekli olgunluğa erişmesi sonrası hasada başladı. 

Hasat çalışmalarını kontrol etmek üzere tarlaya giden Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, yurttaşlar için yürüttükleri çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Başkan Atabay, şöyle konuştu:

“Didim Belediyesi olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda Türkiye genelinde bulunan CHP’li belediyelerce başlatılan tarımsal kalkınma atağının en başarılı örneklerinden birisini Didim’de verdiğimize inanıyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan da destek alarak yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ekimini yaptığımız ayçiçeklerinde hasada başladık. Bu mamülümüzü de yine kendi bünyemizde bulunan imkanlar ile yağ olarak hazırlayarak vatandaşlarımıza ücretsiz olarak ulaştıracağız, böylece Didimli vatandaşların mutfak masraflarına bir nebze de olsa katkı sunacağız. Didim için çalışmaya, Didimliler için üretmeye devam edeceğiz.”

 

DİDİM BELEDİYESİ, KENDİ ARAZİNE EKTİĞİ AYÇİÇEĞİNİN HASADINA BAŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!