Kuşadası Belediyesi 950 Hayvanı Ömürlük Yuvasına Kavuşturdu

featured
service

Kuşadası Belediyesi 950 Hayvanı Ömürlük Yuvasına Kavuşturdu

Kuşadası Belediyesi 950 Hayvanı Ömürlük Yuvasına Kavuşturdu

Kuşadası Belediyesi, sokak hayvanlarına sunduğu barınma, beslenme, kısırlaştırma ve tedavi hizmetlerinin yanı sıra patili dostların ömürlük yuvalarını bulmalarına da aracılık ediyor. Geçen yıl meclis kararı ile pet shoplarda evcil hayvan satışını yasaklayan Kuşadası Belediyesi, “Satın Alma Sahiplen” kampanyası ile her yıl yüzlerce kedi ve köpeği sahiplendiriyor.

Kuşadası’nda bizzat Başkan Ömer Günel’in çağrısı ile 2020 yılında başlatılan ‘Satın alma, sahiplen’ kampanyası, hayvanseverlerden büyük destek görüyor. Kuşadası’nda artık kedi veya köpek sahibi olmak isteyen vatandaşların akıllarına ilk olarak Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi geliyor. Yaralı, bakıma ve rehabilitasyona ihtiyacı olan sokak hayvanlarını tedavi eden ve ardından kısırlaştıran merkez aracılığıyla 2020 yılından bu yana 714’ü köpek, 236’sı kedi olmak üzere 950 hayvan sahiplendirilerek daimi yuvalarına kavuşturuldu.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, sokak hayvanlarının kent yaşamının ayrılmaz bir parçası olduğunu belirterek, “Kuşadası Belediyesi olarak kentimizde yaşayan tüm canlılardan sorumlu olduğumuza inanıyor ve can dostlarımızın sağlıklı koşullarda yaşam hakkını sonuna kadar savunuyoruz. Bu kapsamda Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde çok sayıda kedi ve köpeği konuk ediyoruz. Ancak bu hayvanların sıcak bir yuvaya ve sevgiye ihtiyacı var. Bir hayvanın bakımını üstlenmek isteyen hemşehrilerimizi, satın almak yerine merkezimizden hayvan sahiplenmeye çağırıyorum” dedi. 

 

Art’s Magazin | Yerel

Kuşadası Belediyesi 950 Hayvanı Ömürlük Yuvasına Kavuşturdu 1
Kuşadası Belediyesi 950 Hayvanı Ömürlük Yuvasına Kavuşturdu
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!