KUŞADASI İSTASYON TOPLULUK MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI 

featured
service

KUŞADASI İSTASYON TOPLULUK MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI 

Kuşadası Belediyesi, Habitat Derneği, Meta, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Uluslararası Ticaret Odası (ICC) ortaklığında açılan Kuşadası İstasyon Topluluk Merkezi, Atça Atatürk İlkokulu’ndan gelen 30 kişilik öğrenci grubunu ağırladı.

Belediye tarafından tahsis edilen servis aracı ile Aydın’ın Sultanhisar ilçesinden gelen öğrenciler, gün boyunca İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’nde düzenlenen atölye ve eğitimlere katıldı. 

‘Yarını Kodlayanlar’ projesi kapsamında İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’nin gönüllü eğitmeni Deniz Çetinkaya tarafından verilen kodlama eğitimiyle öğrenciler, yaratıcı düşünme becerileri ile algoritma ve kodlamanın temellerini öğrendi. ‘Harçlık Oyunları’ atölyesinde ise öğrenciler dört kişilik gruplara ayrılarak, dağıtılan oyun kartlarından çıkan sorular ile finansal kavramlar doğrultusunda, tüketim ve tasarruf alışkanlıklarını nasıl geliştirebileceklerini öğrendi.

Öğrencilerin özellikle küçük yaşlarda böyle eğitimler almasının gelecekleri için çok faydalı olduğunu belirten Atça Atatürk İlkokulu Müdürü Özkan Atahan, şunları söyledi:

“İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi her yaştan insana mükemmel bir deneyim sunuyor. Özellikle de yeni meslek gruplarının ön plana çıktığı bu dönemde, küçük yaştaki öğrencilerimizi buraya getirmek ve İstasyon Kuşadası’nda sunulan teknolojik ve mekAnsal olanaklardan faydalanmalarına öncülük etmek bizim için oldukça memnun edici bir durum. Öğrencilerimizin bu olanakları görmeleri ve deneyimlemeleri için elindeki imkAnları seferber eden Kuşadası Belediyesi’ne ve İstasyon Kuşadası’na teşekkür ediyoruz.”

 

KUŞADASI İSTASYON TOPLULUK MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI 
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!