KUŞADASI’NDA ÇOCUKLAR İÇİN SANAT ETKİNLİĞİ ATÖLYESİ DÜZENLENDİ

featured
service

KUŞADASI’NDA ÇOCUKLAR İÇİN SANAT ETKİNLİĞİ ATÖLYESİ DÜZENLENDİ

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) iş birliğinde kurulan, SEYAKMER Dijital ve Materyal Çocuk Kütüphanesi’nde, çocuklar için pul ve sanat etkinliği atölyesi düzenlendi. 

Kirazlı Selim Eren Ortaokulu’ndan gelen 30 öğrencinin katılım sağladığı etkinlikte çocuklar, sanat eğitmeni Ayşe Harmankaya eşliğinde çeşitli renklerdeki pulları kullanarak kendilerine verilen resimlere renk kattı. 

Etkinliğe katılanlardan 9 yaşındaki Tuana Çınar, daha önce de SEYAKMER’in düzenlemiş olduğu etkinliklere katılım sağladığını belirterek, şöyle konuştu:

“Ben daha önce SEYAKMER’de kitap okumaya gelmiştim. Burada çok güzel kitaplar var ve burada vakit geçirmek beni çok mutlu ediyor. Bugün de pul etkinliğine geldim. Değişik renklerde pulları kullanarak resimlerimizi renklendirdik. Yaşıtlarıma da bu etkinliklere katılmalarını tavsiye ediyorum. Kuşadası Belediyesi’ne ve SEYAKMER’e bu etkinlikleri düzenledikleri için teşekkür ederim.”

Kirazlı Selim Eren Ortaokulu Sınıf Öğretmeni Dilek Organ ise öğrencilerin bu tarz etkinliklere katılmasının önemine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“SEYAKMER’in düzenlediği atölyelere öğrencilerimi olabildiğince getirmeye çalışıyorum. Daha önce de beslenme atölyesi, kitap okuma atölyesi gibi etkinliklere katılmıştık. Bu etkinlikler çocukların vakitleri boş harcamaktansa olumlu alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olurken aynı zamanda el becerilerini ve hayal güçlerini de geliştiriyor. Öğrencilerime SEYAKMER deyince çok mutlu oluyorlar. ‘Ne zaman gideceğiz, hemen gidelim’ diyorlar. Kuşadası Belediyesi’ne ve SEYAKMER’e öğrencilerimize bu faydalı etkinlikleri ve atölyeleri sundukları için teşekkür ediyorum.”

 

KUŞADASI’NDA ÇOCUKLAR İÇİN SANAT ETKİNLİĞİ ATÖLYESİ DÜZENLENDİ
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!