Ahmet Akın: Kuvayi Milliye Anıtı’na Saldıranlar Derhal Bulunmalı

featured
service

Ahmet Akın: Kuvayi Milliye Anıtına Saldıranlar Derhal Bulunmalı

Ahmet Akın: Kuvayi Milliye Anıtı’na Saldıranlar Derhal Bulunmalı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir Burhaniye’deki Kuva-yi Milliye Anıtı’na yapılan saldırıyı kınayarak, “Çok açık bir provokasyon olan bu saldırıyı gerçekleştirenler derhal bulunmalı” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bugün Balıkesir Burhaniye’deki Kuya-yi Milliye Anıtı’na gerçekleştirilen saldırıya ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. Akın’ın açıklaması şöyle:

“Burhaniye ilçemizdeki anıta yapılan saldırı Kuvayı Milliye’nin başkenti Balıkesir’in tarihine, Milli Mücadelemize yapılan bir saldırıdır. İstiklal Madalyasını hak eden Balıkesirimize yapılan bu saldırı çok açık bir provokasyondur. Bu saldırı içinde kimler varsa bir an önce bulunmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır.

“BU HAİN SALDIRI BALIKESİR’E SALDIRMAK, BURHANİYE’YE SALDIRMAK VE HEMŞERİLERİMİN MİLLİ DEĞERLERİNE SALDIRMAKTIR”

Kuvayı Milliye Anıtı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde emperyalizme karşı direnişimizin, Milli Mücadelemizin sembolü, Kuvayı Milliye’nin simgesidir. Bu anıta yapılan saldırıyı kim nerenden ve nasıl cesaret alıyor? Bu hain saldırı Balıkesir’e saldırmak, Burhaniye’ye saldırmak ve hemşerilerimin milli değerlerine saldırmaktır. Bu çirkin saldırı ülkemize yapılabilecek nankörlüktür. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.”

 

Ahmet Akın: Kuvayi Milliye Anıtı'na Saldıranlar Derhal Bulunmalı
Ahmet Akın: Kuvayi Milliye Anıtı’na Saldıranlar Derhal Bulunmalı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!