AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN PARKLARDA PEYZAJ DÜZENLEMESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN PARKLARDA PEYZAJ DÜZENLEMESİ

Ayvalık Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri adliye bölgesinde, engelli bireylerin yararlandığı oyun alanın da bulunduğu parkı yeniledi.

Belediye Başkanı Mesut Ergin ile birlikte teknik ekibin yerinde incelediği çalışmaların sonunda, iki bin metrekarelik park alanına engelsiz oyun grubunun yanı sıra çim serilerek, otomatik sulama sistemi kuruldu. Bölgenin yeşil dokuya kazandırılması için park alanına servi, alev ağacı, palmiye ve çınar ağaçları dikildi. 

Ayvalık Adliyesi karşısındaki Aksoy Caddesi 5. Sokak’ta yer alan parkın yanı sıra Çamlık’tan Sarımsaklı’ya, Altınova’dan Kazım Karabekir Mahallesi’ne kadar uzanan bölgede yedi yeni park yapıldığını ve üçünün de tepeden tırnağa yenilendiğini belirten Başkan Ergin, pandemi döneminde yaşamını yitiren rahmetli muhtar Yener Koşvar adına 150 Evler Mahallesi’nde bir parkın da daha açılışını yaptıklarını söyledi. 

Başkan Ergin, “Kamuya ait ister bir dönüm ister 500 metrekarelik bir alan olsun; çocukların oynayacağı, büyüklerin nefes alıp gezip dolaşacağı yeşil alanlar haline getiriyoruz. Parkların peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından vatandaşların hizmetine açıyoruz. Çocuk oyun alanı, spor aletleri, banklar, çöp kutuları, mevsimlik çiçekler, herkesin emeğine sağlık. Biz parkları yapıp mahalle sakinlerine teslim ediyoruz, koruyup, sahip çıkacaklarını düşünüyoruz” diye konuştu. 

Art’s Magazin  Yurt

AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN PARKLARDA PEYZAJ DÜZENLEMESİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!