BURHANİYE’ DE HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ KOROSU, MÜZİKSEVERLER İLE BULUŞTU

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BURHANİYE’ DE HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ KOROSU, MÜZİKSEVERLER İLE BULUŞTU

 SEFER TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce kurulan Türk Sanat Musikisi Korosu, Huzurevi konserinin ardından Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. Müzik Öğretmeni Umut Çağlayan Bayram’ın şefliğini yaptığı koro, seslendirdikleri 24 şarkı ile müzikseverlerle buluştu.

Yurt genelinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlerince kurulan korolar faaliyete başlarken, Burhaniye Halk Eğitim Merkezindeki Türk Musikisi Korosu da 3,5 aylık çalışmanın ardından sahnedeki yerini aldı. Önceki hafta Kenan Sucuoğlu Huzurevinde yaşlılara konser veren koro, dün akşam ise Burhaniyeli müzikseverlerle buluştu. Yaklaşık 2 saat süren konser, 300 sanatseverin katılımı ile gerçekleşti. Çeşitli makamlarda seslendirilen 24 şarkıya, dinleyiciler de eşlik etti.

Gerçekleştiirlen konseri, Belediye Meclis üyeleri ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İzettin Zengin ve Bülent Akmeşe ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Turan Fırat Algül de izledi. Konser sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Fırat Algül, koro şefi Umut Çağlayan Bayram ve koro üyelerini kutlayarak, çiçeklerini takdim etti. Konserin ilgiyle karşılandığını anlatan Müdür Turan Fırat Algül, “Yurt genelinde olduğu gibi biz de koromuzu oluşturduk. 3,5 ay gibi kısa bir sürede hazırlanan arkadaşlarımız güzel bir konser verdiler. Türk musikisini  halkımıza ve gençlerimize sevdirmek istiyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyorum. İnşallah, konserlerimiz devam edecek” dedi. Turizmci Bülent Musal ise “ Böyle sosyal etkinliklerin her zaman devamını bekliyoruz. Çok güzel bir konser oldu. Koro şefi ve tüm sanatçıları kutluyorum. Ben turizmciyim Böyle etkinliklerin ilçe tanıtımına da  katkısı olacağına inanıyorum” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

BURHANİYE’ DE HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ KOROSU, MÜZİKSEVERLER İLE BULUŞTU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!