BURHANİYE’DE KURULAN ‘EMEKLİLER KOROSU’ KONSER VERMEYE HAZIRLANIYOR

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BURHANİYE’DE KURULAN ‘EMEKLİLER KOROSU’ KONSER VERMEYE HAZIRLANIYOR

SEFER TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, DİSK’e bağlı Emekli Sen üyesi bir grup emeklinin oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosu, konser vermeye hazırlanıyor. Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde emekli öğretmen Muzaffer Akdoğan’ın öncülüğünde çalışmalarını sürdüren koro, gelecek aylarda konser verecek.

Burhaniye’de Emekli Sen üyesi bir grup emekli, Türk Halk Müziği Korosu kurdu. Haftanın belli günlerinde Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde bir araya gelen emekliler, Muzaffer Akdoğan öncülüğünde çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalara 3-4 aydır devam ettiklerini anlatan emekli bankacı Ali İhsan Ülperen, “Biz, DİSK Emekli Sen Türk Halk Müziği gurubu olarak çalışmalara başladık. Koroda aşağı yukarı 25 kişi var. 3-4 aydır çalışmalara devam ediyoruz. İnşallah güzel bir konser vermek istiyoruz. Repertuarımız hazır. Yakın zamanda konser vereceğiz, herkesi konserimize bekliyoruz” dedi.

Koro şefi emekli öğretmen Muzaffer Akdoğan da “Ben emekli öğretmenim. Koronun şefliğini yapıyorum. Bizi izleyecek insanları neşelendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Emekli öğretmen Nazmi Özenç ise “Türk Halk Müziği çalışmalarına 4-5 aydır ben de devam ediyorum. Konser düzenleyeceğiz. Bizim için güzel bir eğlence oluyor. İnşallah çok güzel olacak” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

BURHANİYE’DE KURULAN ‘EMEKLİLER KOROSU’ KONSER VERMEYE HAZIRLANIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!