BURHANİYE’DE ‘ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI HASAT FESTİVALİ’ BAŞLIYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BURHANİYE’DE ‘ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI HASAT FESTİVALİ’ BAŞLIYOR

Burhaniye’de 21 ve 22 Ocak günlerinde bu yıl 18’inci kez düzenlenecek ‘Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali’ için geri sayım başladı. Festival kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet Meydanı’nda 21 Ocak Cumartesi günü saat 12.30’da bando eşliğinde düzenlenecek kortej yürüyüşü ve açılış töreni ile başlayacak Hasat Festivali kapsamında ‘Yöresel Yemek Yarışması’ yapılacak. Yarışma, yöresel yemekler, hamur işleri ve tatlılar olmak üzere üç kategoride gerçekleşecek. Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından ilk kez sahnelenecek ‘Çifte Balayı’ isimli tiyatro oyunu da cuma akşamı saat 20.00’de Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde tiyatroseverler ile buluşacak.

Ticaret Odası tarafından düzenlenecek ve moderatörlüğünü gıda mühendisi, zeytinyağı duyusal analiz uzmanı Dr. Dilşen Oktay Ertem’in yapacağı ‘Coğrafi İşaretin Sürdürülebilirliği ve Denetimi’ konulu panel ise Reha Yurdakul Salonu’nda yapılacak. 

Burhaniye Kültür ve Sanat Derneği Yarenler Korosu tarafından Cumartesi akşamı saat 20.00’de Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde Türk Halk Müziği konseri verilecek. 

GELENEKSEL DEVE GÜREŞLERİ YAPILACAK 

Geleneksel Deve Güreşleri için ise Deveciler Derneği’nin katkısı ve iş birliği ile çalışmalar başladı. Asırlık kültürü olan ve yüzlerce insanın büyük bir heyecanla beklediği güreşler için ülkenin pek çok yerinden develer ve sahipleri, Burhaniye’de güreşseverlerle bir araya gelecek. Geleneksel Deve Güreşleri’nde dereceye giren develerin sahiplerine kupaları takdim edilecek.

 

Art’s Magazin  Yurt

BURHANİYE’DE ‘ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI HASAT FESTİVALİ’ BAŞLIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!