EDREMİT BELEDİYESİ ZEYTİNLERİNİ HASAT EDİYOR

service

EDREMİT BELEDİYESİ ZEYTİNLERİNİ HASAT EDİYOR

Edremit Belediyesi Tarımsal İşler Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekipler, zeytin hasadına başladı. Elde edilen zeytinyağları Edremit Belediyesi markası ile tüketiciye sunulacak. 

Belediye’ye ait 61 bin ağaçtan toplanan zeytinlerin, fabrikadaki işlemlerden sonra 15 bin ile 18 bin kilogram arası zeytinyağı vermesi bekleniyor. Elde edilen zeytinyağları, İşletme İştirakler Müdürlüğü tarafından paketlenerek, Edremit Belediyesi markası altında internet üzerinden satışa sunuluyor.

Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, temel belediyecilik görevlerinin yanı sıra tarımsal faaliyetlere de önem verdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Güzel Edremitimiz turizmin, ticaretin ve tarımın merkezi olacak demiştik. Edremitimiz Türkiye’nin en önemli zeytinyağı üretim merkezilerinden, dünyanın en kaliteli zeytinyağlarının elde edildiği ender coğrafyalardan birisi. Belediyemize ait tarlalarda hasadı kendimiz yapıyoruz. Bu yıl yaklaşık 61 bin ağaçtan 18 bin kilograma yakın yağ elde etmeyi bekliyoruz. Zeytinyağını, Edremit Belediyesi markası ve güvencesi ile tüketiciye sunacağız.”

EDREMİT BELEDİYESİ ZEYTİNLERİNİ HASAT EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!