‘MAHALLE LİGİ FUTBOL TURNUVASI’ BANDIRMA AYAĞIYLA TAMAMLANDI

featured
service

‘MAHALLE LİGİ FUTBOL TURNUVASI’ BANDIRMA AYAĞIYLA TAMAMLANDI

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın Bandırma ayağı, final maçlarıyla tamamlandı. Düzenlenen törenle şampiyon takımlara kupaları verildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Belediyesi, Bandırma Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla bu yıl 4’üncüsü kez gerçekleştirilen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın Bandırma ayağı final maçlarıyla tamamlandı. Balıkesir genelinde turnuvaya en büyük katılım Bandırma’dan olurken, ilçede beş farklı yaş grubundan toplam 160 takım ve bin 600 sporcu şampiyonluk için yarıştı.

Bandırma Belediyesi ve Real 10.5 takımları arasında oynanan ‘Büyükler Final Müsabakası’ ile birlikte Bandırma’daki karşılaşmalar tamamlanmış oldu. Real 10.5 takımının 5-4’lük galibiyetiyle sona eren karşılaşmanın ardından, beş farklı yaş grubundan birincilik ve ikincilik sahibi toplam 10 takım için kupa töreni yapıldı. Kupa törenine Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcıları Aydın Yağar ve İsmail Ay, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Koray Başa, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Karatepe, Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın ve yurttaşlar katıldı.

Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde birinci ve ikinci olan takımlara madalya ve kupaları protokol tarafından takdim edildi. Minikler kategorisinde birinci Yaman Egeli Ortaokulu, ikinci Şehit Pilot Üsteğmen Cemil Kaya Ortaokulu, Küçükler kategorisinde birinci Bandırma Ortaokulu, ikinci Fatih Ortaokulu, Yıldızlar kategorisinde birinci Haydar Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinci Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi, Gençler kategorisinde birinci Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi, ikinci Bandırma Anadolu Lisesi, Büyükler kategorisinde ise birinci Real 10.5, ikinci Bandırma Belediyesi oldu.

Bandırma’nın spora değer veren ve sporu seven bir kent olduğuna dikkat çeken Başkan Tosun, kupa töreninde şunları söyledi:

“Turnuvaya sağladığımız büyük katılım ile bunu bir kez daha göstermiş olduk. Öncelikle bu güzel turnuvada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Balıkesir genelinde yapılan bu organizasyon şehirlerin bütünleşmesini ve insanların birbirine bağlanmasına katkı sağlıyor. Futbol gerçekten şehirleri, hatta ülkeleri birleştiriyor. Bugün bunun güzel bir örneğini yaşadık. Turnuvaya katılan tüm takımlarımızla gurur duyuyorum. Biz her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Bunun için kamu kurum ve kuruluşlarımızla da birlik içinde hareket ediyoruz. Turnuvaya katılıp centilmence mücadele eden tüm takım ve sporcularımızı bir kez daha kutluyorum. Kategorilerinde birinci olan takımlarımız il birinciliği için Bandırmamızı temsil edecekler. İl finallerinde Bandırmamızı temsil edecek tüm takımlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyor, şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

‘MAHALLE LİGİ FUTBOL TURNUVASI’ BANDIRMA AYAĞIYLA TAMAMLANDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!