RESSAM MUALLA DEMİR’DEN  “AYVALIK PEYZAJLARI” RESİM SERGİSİ

featured
service

RESSAM MUALLA DEMİR’DEN  “AYVALIK PEYZAJLARI” RESİM SERGİSİ

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, ressam Mualla Demir’in “Ayvalık Peyzajları” konulu resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

24 Eylül akşamına kadar gezilebilecek olan serginin açılışı, Ayvalık Belediyesi Başkan yardımcısı Ersan Bahar tarafından yapıldı. Kültür ve sanat kenti Ayvalık’ta sanatçıları konuk etmekten, birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren Ersan Bahar, sanatseverleri sergiye davet etti.

Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Fransızca Bölümü’nde eğitim gördüğü yıllarda, kara kalem çalışmalarıyla resme başlayan sanatçı, Balıkesir Gençlik Eğitim Merkezi’nde, resim öğretmeni Gökhan Bilgili rehberliğinde, yağlı boya çalışmalarını devam ettiğini söyledi. Ressam Mualla Demir, “Ressam Özdemir Yemenicioğlu ile Balıkesir Güzel Sanatlar Atölyesi’nde, Ressam Gülseren Kayalı ile Ayvalık Tarlakuşu Atölyesi’nde ve Ressam Rukiye Garip ile kendi atölyesinde çalıştım. Çalışmalarıma, kendi atölyemde devam ediyorum” dedi.

Bugüne kadar 4’ü kişisel, 16’sı karma olmak üzere 20 sergiye katıldığını dile getiren sanatçı, yaptığı Prof Dr. Türkan Saylan’ın portresini, Ayvalık Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne armağan etti.

RESSAM MUALLA DEMİR’DEN  “AYVALIK PEYZAJLARI” RESİM SERGİSİ
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!