BİLECİK BELEDİYESİ, KENTTEKİ KANALİZASYON VE ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURAN PROJESİNİ TAMAMLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİLECİK BELEDİYESİ, KENTTEKİ KANALİZASYON VE ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURAN PROJESİNİ TAMAMLADI

Bilecik Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan ve şehrin kanalizasyon ve altyapısı sorunlarına köklü çözüm sağlayan proje tamamlandı.

“Bilecik  Terfi Merkezleri, Kollektör Hattı, Güney Hat-2 ve Güney Hat-3 Yağmursuyu Hattı Yapım İşi” ile “Bilecik (Merkez) Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Rehabilitasyonu İnşaatı ve Bir Yıl İşletilmesi İşi” adıyla gerçekleştirilen çalışmalar, belirtilen süre içerisinde tamamlanarak sona erdi.

“ARTIK YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON SUYU AYNI YERDEN AKMAYACAK”

Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Başkan Yardımcısı Gürkan Akyurt ve ilgili birim müdürleri, çalışmaların tamamlandığı alanlarda incelemelerde bulunarak, son durum hakkında bilgiler aldı.

Bilecik Belediyesi ve İller Bankası kontrolörlüğünde yürütülen projenin tamamlanmasıyla birlikte kanalizasyon ve yağmur suyu ayrı hatlarda akacağı bilgisini veren Başkanvekili Subaşı, çalışma ile birlikte çevrenin korunmasına da büyük katkılar sağladıklarını söyledi.

6 YILDIR ATIL HALDE BULUNAN BİYOLOJİK ATIKSU ARITMA TESİSİ FAALİYETE GİRDİ

Çalışmanın teknik kısmı hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Gürkan Akyurt, projenin tamamlanmasıyla birlikte 6 yıldır atıl halde olan biyolojik atıksu arıtma tesisinin de faaliyete girdiğini kaydetti.

Proje kapsamında tesiste güçlendirme ve yenileme çalışmaları yaptıklarını aktaran Akyurt, “2021 yılında yer teslimini yapmış olduğumuz Bilecik Kanalizasyon Altyapı Projesi ve Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Rehabilitasyon projesinin sonuna geldik. 10 tane terfi merkezlerimizin yapımı tamamlandı. Terfi merkezlerimizin çalışmasıyla birlikte şehrimizdeki atık suyun yaklaşık yüzde 95’lik kısmı faaliyete koyduğumuz biyolojik atıksu arıtma tesisimize ulaştı. Artık son kabul aşamasına geldik ihale makamıyla birlikte. İki tane numune alındı, sonuçlar olumlu çıktı. Son bir numunemiz var. Ondan sonra da tesisin işletme süreci başlamış olacak” dedi.

KÖTÜ KOKU VE GÖRÜNTÜYE NEDEN OLAN SULAR ARTIK AKMIYOR

Proje kapsamında Şeyh Edebali Türbesi karşısı ile mezarlık bölgesindeki alanlarda görülen kirli su şelaleleri sorununun da ortadan kalktığını hatırlatan Başkan Yardımcısı Gürkan Akyurt, “Bu projemizin tamamlanmasıyla beraber, herkesin beklediği Dalakderedeki kötü koku ve görüntü de çözüme kavuşmuş olacak. Aynı zamanda Edebali havzası ile hamsu deresini de bu kötü görüntü ve kokudan kurtarmış oluyoruz. Başta şehrimizi ziyaret eden misafirlerimiz olmak üzere çoğu kişinin atık su olduğunu bilmediği bu kirli suları da ortadan kaldırmış oluyoruz” diye konuştu.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

BİLECİK BELEDİYESİ, KENTTEKİ KANALİZASYON VE ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURAN PROJESİNİ TAMAMLADI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!