BİLECİK BELEDİYESİ SERA ALANI’NDA BİTKİ ÜRETİMİNE DEVAM EDİYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİLECİK BELEDİYESİ SERA ALANI’NDA BİTKİ ÜRETİMİNE DEVAM EDİYOR

Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sera Alanı’nda, şehirdeki park ve bahçeler ile peyzaj alanlarında kullanılan bitki türlerinin yüzde 90’ının karşılandığı çelik köklendirme usulüyle yüz binlerce bitki üretiliyor. 

Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ait serada yapılan çalışmalarla her yıl yüzbinlerce bitki, toprakla buluşturuluyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Umut Olgun, sera alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bilecik Belediyesi olarak bin metrekare kapalı alanda her yıl olduğu gibi bu yıl da 100 bini aşkın bitkiyi üretmek için çalışmalarına başladıklarını aktaran Olgun, şunları kaydetti:

“Üretim yapmak üzere yılda iki kez çalışmamızı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında mevsimlik çiçek üretimi anlamında tohumla; begonya ve hercai gibi çiçek türlerini yetiştiriyoruz. Ürettiğimiz türler arasında altuni yani gold taflan türü de bulunuyor. Gelişmiş ergin bitkilerden aldığımız bitki parçalarını uygun boyutta keserek, köklendirme sıvısına batırılarak, viyollere yerleştiriyoruz. Daha sonra açık alanda da büyümelerini takip ettiğimiz bitkileri, peyzaj alanlarına, park ve bahçelerimize, halkın ortak kullanım alanlarında toprakla buluşturuyoruz. Yaptığımız bu üretimle harcama bütçemize büyük bir katkı sağlamış oluyoruz. Böylelikle   müdürlük harcamalarımızı azaltmış oluyor belediyemiz bütçesine katkı sağlamış oluyoruz.  Ayrıca çalışmalarımız kapsamında yeni bitki türlerini de yetiştirme ve büyütme faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz.” 

 

Art’s Magazin  Yurt

BİLECİK BELEDİYESİ SERA ALANI’NDA BİTKİ ÜRETİMİNE DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!