BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN ATIK YAĞLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ İLE DOĞAYA KATKI

featured
service

BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN ATIK YAĞLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ İLE DOĞAYA KATKI

Bilecik Belediyesi tarafından başlatılan uygulama kapsamında toplanacak atık yağlar, geri dönüşüme kazandırılarak, çevrenin ve doğanın korunması sağlanacak.

Bilecik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen çalışma kapsamında mahalle muhtarlıkları önleri ile vatandaşların yoğun kullandığı noktalara atık yağ depoları konuldu.

Hürriyet, Bahçelievler, Beşiktaş, Ertuğrulgazi ve Osman Gazi Mahalleri’nin belirlenen bölgelerine yerleştirilen 9 adet atık yağ kumbarası ile yağlar periyodik olarak toplanacak.

BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI: “ATIK YAĞLARIN TOPLANMASINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Başlatılan uygulama hakkında bilgi veren Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, atık yağların toplanmasına büyük önem verdiklerini belirterek, “Bilecik Belediyesi olarak “Sıfır Atık” kampanyası kapsamında yürüttüğü uygulamalarına bir yenisini daha ekledik. Geri dönüşüm ve çevre konusunda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Evsel atık yağların toplanıp geri dönüştürülmesiyle doğayı koruyacak ve ülke ekonomisine katkı yapacak projenin ilk etabı bu hafta itibariyle başladı. Atık miktarının en aza indirilmesi ve geri dönüştürülebilir nitelikteki atıkların doğru bir şekilde toplanıp değerlendirilmesi çevre açısından büyük önem taşımaktadır. Bilecik Belediyesi olarak bu konuda gerekli tüm destek ve takibi yapmaya çalışacağız” dedi.

 

BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN ATIK YAĞLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ İLE DOĞAYA KATKI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!