BİLECİKLİ ÇOCUKLAR BEKLENEN KAR YAĞIŞINI RESMETTİ 

featured
service

BİLECİKLİ ÇOCUKLAR BEKLENEN KAR YAĞIŞINI RESMETTİ 

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’nde düzenlenen ‘Müze Akademi’ etkinlikleri kapsamında bir araya çocuklar, beklenen kar yağışını resim tuvallerine yansıtmaya çalıştı. 

Müze Akademisi etkinlikleri çerçevesinde Bilecik Belediyesi Resim ve Heykel Eğitmeni Tamer Kamalı ile birlikte resim tuvallerinin karşısına geçen çocuklar, hayalindeki kar yağışı ve kış mevsimini çizdi. Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver, Müze Akademi’nin dört yaşında olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu:

‘’Belediye Başkanlığı olarak müzemizde bir yandan şehrimizi tanıtırken diğer yandan çocuklarımızı güzel aktiviteler etrafında topluyoruz. Karnelerini alan çocuklara Belediye Başkanımız Melek Mızrak Subaşı, onların evlerinde sıkılmamaları için karne hediyesi olarak birçok aktivite hazırladık. Müzede ağırladığımız çocuklarla şu ana kadar onlarca aktivite düzenledik, binlerce çocuğumuzu ağırladık. Böylece onların şehrimizin doğal ve kültürel güzellikleri hakkında bilgi sahibi olarak, gönüllü birer rehber olmalarını sağlıyoruz. Çocuklar burada ayrıca çok eğleniyor ve keyifli zaman dilimi geçiriyorlar. Çocuklar bu etkinliğimizde ise özlemini çektikleri kar yağışını tuvallere çizmeye çalıştılar. Aileler ve çocuklar bu etkinliklerden oldukça memnun şekilde ayrılıyorlar.  Bizlere bu anlamda katkı sağlayarak böyle güzel etkinlikler düzenlememizi sağlayan Belediye Başkan Vekilimiz Melek Mızrak Subaşı’na çok teşekkür ediyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

BİLECİKLİ ÇOCUKLAR BEKLENEN KAR YAĞIŞINI RESMETTİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!