BİLECİKLİ VATANDAŞ: “ÇOCUKLARIMIZA KARNE HEDİYESİ OLARAK ÜÇ KALEM PİRZOLA ALABİLİYORSAK, YARIN SABAH SEÇİM OLSUN. YARIN SABAH OLSUN, ÇOCUKLAR AÇ YATMASIN”

service

BİLECİKLİ VATANDAŞ: “ÇOCUKLARIMIZA KARNE HEDİYESİ OLARAK ÜÇ KALEM PİRZOLA ALABİLİYORSAK, YARIN SABAH SEÇİM OLSUN. YARIN SABAH OLSUN, ÇOCUKLAR AÇ YATMASIN”

GÖKAY ŞİMŞEK

Bilecik’te yaşayan vatandaşlar seçim gündemini değerlendirdi. Bir vatandaş, “Vatandaşların daha büyük dertleri var. Önce onların çözümünü bekliyoruz” dedi. Bir başka vatandaş ise “Geç bile kaldılar. Bir an önce seçim olsun. Çocuklarımıza karne hediyesi olarak üç kalem pirzola alabiliyorsak, yarın sabah seçim olsun lütfen. Yarın sabah olsun, çocuklar aç yatmasın” diye konuştu.

Bilecik’te yaşayan vatandaşlar, yaklaşan seçimlerle ilgili düşüncelerini aktardı. Bir vatandaş, “Vatandaşların daha büyük dertleri var. Enflasyondan tutun da işsizliğe kadar… Her konuda daha birçok problemimiz var. Önce onların çözümünü bekliyoruz” dedi.

Seçimin tarihi için 14 Mayıs’ın işaret edilmesini değerlendiren bir başka vatandaş ise “Okulların kapanması, izinlere gitmeden böyle bir kararın uygun olacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

“Bu ülkenin daha farklı sorunları var önce bunları halletmemiz lazım” diyen bir vatandaş ise şunları söyledi:

“Yani bu seçimin neye göre erken neye göre geç olduğunun kararını büyüklerimiz vereceklerdir. Hatta şimdiden Sayın Cumhurbaşkanımız 14 Mayıs gibi bir tarih söyledi galiba. Geri kalan cenahta kim varsa 14 Mayıs’ı tartışmaya başladı bile. Erkendir değildir, bizden iyisini bilirler, bizden doğrusunu bilirler. Bu ülkenin daha farklı sorunları var önce bunları halletmemiz lazım. Seçim herkese şimdiden hayırlı olsun.”

 “ÇOCUKLAR AÇ YATMASIN”

Bir kadın ise “Valla geç bile kaldılar. Bir an önce seçim olsun. En son Twitter’da bir şey vardı, çocuğu gördüm; ‘Annem karne hediyesi olarak et aldı’ diyor. Bakın bu çok ağır bir şey. Eğer biz çocuklarımıza karne hediyesi olarak üç kalem pirzola alabiliyorsak demek ki yarın sabah seçim olsun lütfen. Yarın sabah olsun, çocuklar aç yatmasın” dedi.

“ERKEN OLMASI İYİ OLMUŞ”

Başka bir erkek vatandaş, “Yani bu erken seçimin zannederim okulların tatil olması, havaların iyi olması, milletin tam tatil zamanında sağa sola gidecek, gidemiyor seçimi bekliyor. Bence erken olması iyi olmuş Türkiye açısından” diye konuştu. Başka bir vatandaş şunları söyledi:

“Bu bir erken seçim değil bence. Yani normalde 18 Haziran’da olması gerekiyordu. Bir ay önce yapılan seçim, normal bir seçimdir. Ama şu anda iktidar tekrar kazanabilme amacıyla işte bazı siyasi ayak oyunlarıyla bir ay önceye çekerek yeni seçim kanunu, eski seçim kanunu yapmaya uğraşıyor. Tekrar koltukta kalabilmek için… Ama 20 yılın vermiş olduğu metal yorgunluğuyla bakıyoruz reisin de yorulduğunu görüyoruz. Reisin artık gitme zamanı geldi. Bu seçimde inşallah bu millet, ‘Yeter söz milletindir’ diyorlar ya 14 Mayıs hakikaten Millet İttifakı’nın diğer muhalefetin, ‘Yeter söz milletindir’ diyeceği bir seçim olacak. İnşallah bu 20 yıllık iktidarın da bu sonu olacak.”

Bir diğer vatandaş, “Şu andaki iktidar, şahsım hükümeti ellerindeki gücü, iktidarı bırakmamak için elinden geleni yapıyor. Bu şartlarda yapılan seçimlerde en yakın komşumuz Suriye’de yapılıyor. Suriye’den daha beter bir rejimdeyiz şu anda. Fakat Esat yine yüzde 85 oy alarak seçiliyor. Şu anda yüzde 40 civarında oy alacağım diye çabalayan ve her türlü devletin gücünü kullanan bir iktidar var. Bu dönemde bile yüzde 60 bir muhalefet oyu araştırmalarda çıkıyor. Halkımızı tercihlerinden dolayı tebrik ediyorum. İnşallah bu ucube sistemden bu ülke kurtulacak” dedi.

“GEÇ BİLE KALINMIŞ BİR SEÇİM”

Erkek vatandaş, “Ben buna erken seçim demiyorum. Zaten zamanı gelmiş bir seçim. Onun için geç bile kalınmış bir seçim. Bence 1 veya 1 buçuk yıl önce yapılması gerekiyordu. Bu kadar ekonomik krizin altında Türkiye’de hakikaten ücretli kesim ezilmekte. Bunun için geç kalınmış bir seçim diyorum” diye konuştu.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

BİLECİKLİ VATANDAŞ: “ÇOCUKLARIMIZA KARNE HEDİYESİ OLARAK ÜÇ KALEM PİRZOLA ALABİLİYORSAK, YARIN SABAH SEÇİM OLSUN. YARIN SABAH OLSUN, ÇOCUKLAR AÇ YATMASIN”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!