BİLECİK’TE 2. HAMSİ FESTİVALİ, HORON GÖSTERİLERİ VE HAMSİ İKRAMIYLA SONA ERDİ

featured
service

BİLECİK’TE 2. HAMSİ FESTİVALİ, HORON GÖSTERİLERİ VE HAMSİ İKRAMIYLA SONA ERDİ

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Karadenizliler Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen 2. Hamsi Festivali, horon oyunları ve hamsi ikramıyla sona erdi.
3 gün boyunca Bilecik Belediyesi Kapalı Pazar’da Bilecikliler’e kapılarını açık tutan 2. Hamsi Festivali’nde Karadeniz’e ait yöresel ürünler satışa sunuldu, tulum ve kemençe ezgileri eşliğinde horon gösterileri sahnelendi.

Düzenlenen etkinliğin son gününde vatandaşı ve esnafı ziyaret eden Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI: “HER BİR YÖREMİZ GÜZEL TÜRKİYE’MİZİN BİR MOZAİĞİNİ OLUŞTURUYOR”

Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarıyla destek yöneticileri, kurum ve daire amirleri ile çok sayıda Bilecikli’nin katıldığı etkinliğe katılarak bir konuşma yaptı.

Bilecik Belediyesi olarak düzenlenen etkinliğin paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan V. Subaşı, şunları söyledi:

“Belediyemiz olarak bundan sonra da bu tür festival ve etkinliklere gereken desteği vermeyi sürdüreceğiz. Bu güzel programın oluşmasında emeği olan başta dernek başkan ve üyeleri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Çok güzel bir atmosfer var burada. Her birimiz, güzel ülkemizin birer zengin mozaiğini oluşturuyoruz. Barış, sevgi ve saygı içinde nice böyle güzel programlarda buluşmayı temenni ediyorum.”

Bilecik Karadenizliler Derneği Başkanı Barış Demirci de katkıları dolayısıyla Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve katılımcılara teşekkür etti.2. Hamsi Festivali, konuklara yaklaşık 2 ton hamsi ikramıyla sona erdi.

Art’s Magazin  Yurt

BİLECİK’TE 2. HAMSİ FESTİVALİ, HORON GÖSTERİLERİ VE HAMSİ İKRAMIYLA SONA ERDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!