• İmsak 05:12
 • Güneş 06:40
 • Öğle 13:13
 • İkindi 16:47
 • Akşam 19:36
 • Yatsı 20:58
 • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

BİLECİK’TE DOLMUŞ FİYATLARINA İNDİRİM UYGULANDI 

featured
service

BİLECİK’TE DOLMUŞ FİYATLARINA İNDİRİM UYGULANDI 

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı’nın kentte dolmuş fiyatlarına yapılan zammın geri çekilmesine ilişkin girişimleri, ücret tarifelerinde indirimi beraberinde getirdi.

Geçen hafta Bilecik’te ulaşımda hizmet veren esnafın talebi doğrultusunda kabul edilen zamlı dolmuş fiyatlarına indirim uygulandı. Buna göre şehir içinde hizmet veren dolmuş ücretleri; şehir içi normal ücret 7 TL, şehir içi öğrenci ücreti 6 TL, Gölpark tam ücret 10 TL, öğrenci 7.5 TL, Hızlı Tren tam ücret 10 TL, Hızlı Tren öğrenci 7.5 TL, Terminal tam ücret 10 TL, öğrenci 7.5 TL, Küplü – Başköy tam bilet 10 TL, öğrenci 7.5, Gülümbe tam bilet 10 TL; öğrenci 9 TL olarak güncellendi.

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Mızrak Subaşı, şunları söyledi.

“Şehir içi ulaşım hizmeti veren esnafın akaryakıta zam ve bakım onarım masraflarını gerekçe göstererek dolmuş ücretlerine yaptıkları zam talebi geçtiğimiz hafta komisyonda görüşülerek oyçokluğuyla kabul edilmişti. Bilecik Belediyesi olarak bizler bu konuda hem zam talebi hem de zam oranına olan itirazımızı belirtmiştik. Bugün geldiğimiz aşamada ilgili esnaf odaları ve üyelerle görüşerek, yapılan zam oranlarında bir indirime gidilmesi yönünde fikir birlikteliği oluştu. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Bilecik Belediyesi olarak bizlerin burada amacı hem dolmuş esnafının hem de vatandaşımızın mağdur olmamasıdır.”

 

Art’s Magazin  Yurt

BİLECİK’TE DOLMUŞ FİYATLARINA İNDİRİM UYGULANDI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 20 Ocak 2023, 12:53

  Bilecik dediğiniz yer en başından en sonuna ışıklara takilmazsan en fazla 10 dakika sürüyor …

  Cevapla
 2. Su zammı neden geri alınmıyor yazık gunah

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!