TDP ÜYESİ YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKAN BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN: “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

service

TDP ÜYESİ YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKAN BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN: “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

HIZIR İLYAS YILDIRIM 

CHP’den bir yıllığına geçici olarak ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Türkiye Değişim Partisi’ne (TDP) üye yapıldığı ortaya çıktı. Tanju Özcan, “Kendimi bağımsız zannederken aktif olarak TDP üyesi olduğumu öğrendim. Bununla ilgili suç duyurusunda bulundum” dedi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden bir yıllığına geçici ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Mustafa Sarıgül’ün liderliğindeki TDP’ye üye yapıldığı ortaya çıktı. Tanju Özcan, konuya ilişkin bugün yaptığı açıklamada, “Bir süre önce CHP, beni bir yıllığına geçici olarak ihraç etmişti. Geçici ihraç olmamdan sonra CHP üyeliğim silinmiş durumda. CHP Genel Merkezi’nden bir arkadaşımız, üyeliğimin silinip silinmediğini kontrol ederken şahsımın bir başka partiye üyeliği olduğunu gördü ve beni aradı. E-Devlet uygulamasına girdim ve bu yıl içerisinde Türkiye Değişim Partisi’ne Kilis’ten üye olmuşum. Kendimi bağımsız zannederken aktif olarak TDP üyesi olduğumu öğrendim” diye konuştu.

VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Özcan, vatandaşların E-Devlet uygulaması üzerinden herhangi bir partiye üye olup olmadıklarını sorgulaması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Burada garip bir oyun oynanıyor. Ben, sıradan bir vatandaş değilim. Türkiye’nin birçok noktasında insanlar beni tanıyor. Bunu kim ne amaçla yaptı bilmiyorum. İçişleri Bakanlığı’na, Bakan Süleyman Soylu’ya buradan sesleniyorum. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü İçişleri Bakanlığı’na bağlı. E-Devlet uygulaması Cumhurbaşkanlığı’na bağlı. Bu, bir sistem zafiyeti midir? Bunun altında başka bir şey mi vardır? Tüm vatandaşlarımız E-Devlet’e girip herhangi bir partiye üye olup olmadıklarını sorgulamalı. Muhalefet seçim güvenliğini kontrol ettiğini söylüyor ama bir il belediye başkanının başka bir partiye üye yapıldığını görüyoruz. Kimin evinde kimler var belli değil. Kaç tane sığınmacı Türk vatandaşı yapılmış belli değil. Bu vatandaş yapılanlar hangi hanelere dağıtılmış belli değil. Hükümet afişler astırdı, ‘100 yıldır yapılamayanı yaptık, E-Devlet’i yaptık’ diye. Türkiye’de 20 yıldır internet var ama 100 yıldır yapılamayanı yapmalarıyla övünüyorlar. Böyle yapacaksanız hiç yapmayın.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

TDP üyeliği ile ilgili parti yetkilileriyle görüştüğünü söyleyen Özcan, “Kendilerinin bu üye kaydı ile ilgili bir adım atmadıklarını ve suç duyurusunda bulunmam gerektiğini söylediler. Bunu yapan TDP yetkilileri değil. Biz, bunun ortaya çıkmasını istiyoruz. E-Devlet sisteminin ne kadar sıkıntılı olduğunu böylece görmüş olduk. Allah’tan bunu yapan kimse beni HDP’ye üye yapmamış. O zaman kahrımdan ölürdüm. Ben, bununla ilgili faili meçhul şahıs hakkında suç duyurusunda bulundum” dedi.

“E-DEVLET UYGULAMASI GÜVENLİ DEĞİL”

Özcan, “Muhalefet seçim güvenliği ile ilgili çok çalıştığını ve hiçbir açık bırakmayacağını söylüyor. Alın size açık. Beni lüzumsuz sebeplerle ihraç ediyor ve kurda kuşa yem ediyorsunuz. E-Devlet sistemi güvenli değil ve yeniden gözden geçirilmeli. Bu sistem ile Cumhurbaşkanı bile başka partiye üye yapılabilir” diye konuştu.

TDP ÜYESİ YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKAN BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN: “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!