BAKAN DERYA YANIK: “6 İLDE TAMAMLANAN ÇOCUK EVLERİ SİTELERİ KISA SÜREDE HİZMETE AÇILACAK”

featured
service

BAKAN DERYA YANIK: “6 İLDE TAMAMLANAN ÇOCUK EVLERİ SİTELERİ KISA SÜREDE HİZMETE AÇILACAK”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 6 ilde koruma ve bakım altında bulunan çocuklara yönelik yaptırılan çocuk evleri sitelerinin inşaatlarının tamamlandığını ve kısa sürede açılacağını belirtti. Yanık, “Çocuklarımızın yaşam kalitelerini artırmak, sağlıklı ve huzurlu bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Yeni kuruluşlarımızla onların refah seviyelerinin yükselmesine katkıda bulunmaktan mutluyuz” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün yaptığı yazılı açıklamada, koruma ve bakım altındaki çocuklar için 6 ilde yaptırılan çocuk evleri sitelerinin kısa sürede hizmete sunulacağını bildirdi. Yanık, “Çocuklarımızın yaşam kalitelerini artırmak, sağlıklı ve huzurlu bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Yeni kuruluşlarımızla onların refah seviyelerinin yükselmesine katkıda bulunmaktan mutluyuz. Çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

2022 yılı yatırım programında toplam 220 kapasiteli çocuk evleri sitesi ve ihtisaslaştırılmış çocuk evleri sitesi yer aldığını belirten Yanık; Burdur, Ordu Ulubey, Sakarya Arifiye ve Isparta’da 30’ar kapasiteli ihtisaslaştırılmış çocuk evleri sitesi ile Uşak ve Şanlıurfa’da 50’şer kapasiteli çocuk evleri sitesinin kısa sürede hizmete açılacağını bildirdi. Yanık, ayrıca 50 kapasiteli Tokat Çocuk Evleri Sitesi ile 30 kapasiteli Kayseri-Gesi İhtisaslaştırılmış Çocuk Evleri Sitesi’nin de tamamlanarak bu yıl içinde hizmete sunulacağını kaydetti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre; çocuk evleri sitesi korunma ihtiyacı olan çocukların bakımlarının sağlandığı, aynı yerleşkede bulunan birden fazla ev tipi sosyal hizmet biriminden oluşuyor. Her birimde 10-12 çocuğa hizmet sağlanıyor. İhtisaslaştırılmış çocuk evleri sitesi ise suç mağduru veya suça sürüklenen çocukların bakımlarının sağlandığı aynı yerleşkede bulunan birden fazla ev tipi sosyal hizmet biriminden oluşuyor.

 

 

 

Art’s Magazin  Gündem

BAKAN DERYA YANIK: “6 İLDE TAMAMLANAN ÇOCUK EVLERİ SİTELERİ KISA SÜREDE HİZMETE AÇILACAK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!