Burdur’da Eşi Nurcan Seçer’i Öldüren Serhan Seçer’in Yargılanmasına Devam Edildi

service

Burdurda Eşi Nurcan Seçeri Öldüren Serhan Seçerin Yargılanmasına Devam Edildi

Burdur’da Eşi Nurcan Seçer’i Öldüren Serhan Seçer’in Yargılanmasına Devam Edildi

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Burdur’da eşi Nurcan Seçer’i av tüfeğiyle öldüren Serhan Seçer, ikinci kez hakim karşına çıktı. Seçer Ailesi’nin avukatı Süleyman Kesici, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, “Sanığın, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyadaki bir tanığı öldürmekle tehdit ettiği yönünde duyumlar aldık. Böyle bir kişinin halen daha bir cinayet işledikten sonra öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki bir tanığı öldürmekle tehdit ettiği düşünülürse bu kişinin serbest bırakılması, ceza almaması ya da cezasında herhangi bir indirim yapılması kesinlikle vicdanları sızlatır” dedi.

Burdur’da yaşayan Nurcan Seçer (35), yaklaşık 6 aydır ayrı yaşadığı ve hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi Serhan Seçer tarafından, birlikte işlettikleri restoranda 8 Nisan 2022 tarihinde av tüfeği ile vurularak öldürülmüştü. Serhan Seçer’in yargılandığı davanın ikinci duruşması, Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yapıldı. Duruşmada, öldürülen Nurcan Seçer’in ailesi ve taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

“HÂLÂ TEHDİT ALIYORUZ”

Öldürülen Nurcan Şeçer’in kardeşi Ömer K., mahkemede, “Sanığın, yıllardır kardeşime çektirdiklerinden dolayı en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Nurcan Seçer’in Babası Mustafa K. ise “Hâlâ tehdit alıyorum. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diye ifade verdi. Mahkeme heyeti, diğer tanıkların dinlenmesi ve Adli Tıp’tan beklenen raporun gelmemesi nedeniyle davayı 7 Şubat 2023 tarihine erteledi.

“SANIĞIN, NURCAN SEÇER’İN ABİSİ, TEYZESİ VE DOSYADAKİ BİR TANIĞI ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİĞİ YÖNÜNDE DUYUMLAR ALDIK”

Mahkeme çıkışında açıklama yapan Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı Süleyman Kesici, şunları söyledi:

“Nurcan Seçer dosyasında bir duruşma daha sona erdi. Bekleyen raporlar var. Bu raporların sonuçlanmasını bekliyoruz. Raporlar geldikten sonra bir karar verilecek. Öncelikle şunu söyleyeyim; Türk Ceza Kanunu’nda eşini öldüren bir kişinin alacağı ceza, kanunda en ağır ceza olarak öngörülen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıdır. Biz de sanığın, kendisinin de suçunu kabul ettiği ve tüm delillerin aleyhinde olduğunu gözeterek en ağır cezayı alması için çabalıyoruz ve Türk adalet teşkilatının en ağır cezayı sanığa vereceğinden kesinlikle eminiz.

Şunu da belirtmek isteriz; sanığın, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyadaki bir tanığı öldürmekle tehdit ettiği yönünde duyumlar aldık. Böyle bir kişinin halen daha bir cinayet işledikten sonra öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki bir tanığı öldürmekle tehdit ettiği düşünülürse bu kişinin serbest bırakılması, ceza almaması ya da cezasında herhangi bir indirim yapılması kesinlikle vicdanları sızlatır. Yerinde bir karar olmaz. Biz de en ağır cezayı alacağını düşünüyoruz. Aile olumsuz etkileniyor bu durumdan. Zor bir durum kendileri için. Hiç kimse böyle bir şey yaşamak istemez. Umarım bundan sonra kadın cinayetleri devam etmez.”

Art’s Magazin | Son Dakika

Burdur'da Eşi Nurcan Seçer’i Öldüren Serhan Seçer’in Yargılanmasına Devam Edildi
Burdur’da Eşi Nurcan Seçer’i Öldüren Serhan Seçer’in Yargılanmasına Devam Edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!