ESKİ BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ARMAĞAN İLCİ, VEFATININ 24. YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI

service

ESKİ BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ARMAĞAN İLCİ, VEFATININ 24. YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Afyonkarahisar’da 1998 yılında, geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren dönemin Burdur Belediye Başkanı Armağan İlci, vefatının 24. yıl dönümünde mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Afyonkarahisar’da 1998 yılında makam aracıyla geçirdiği trafik kazasında hayatlarını kaybeden dönemin Burdur Belediye Başkanı Armağan İlci, danışmanı gazeteci Gülçin İlci Bozkurt ve şoförü Ahmet Uğuz vefatlarının 24. yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen anma programına, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Ayla Büğdüz, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, merhum Başkan Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci, Armağan İlci, Gülçin İlci Bozkurt ve Ahmet Uğuz’un sevenleri ile yakınları katıldı.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZIN GÖREV ŞEHİDİ OLABİLMESİ İÇİN 2014 YILINDA BİR MÜCADELE VERMİŞTİK”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şunları söyledi:

“24 yıl önce aramızdan ayrıldığı günden beri hiç içimizden çıkmayan ve Burdur halkının gönlünde efsane başkan olarak anılan merhum başkanımız ve değerli çalışma arkadaşlarının ölüm yıl dönümünde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Sonuçta bizlere göre, görev gereği çıktığı yolda canına mal olan bir kaza sonucu kaybettiğimiz belediye başkanımızın görev şehidi olabilmesi için 2014 yılında bir mücadele vermiştik. Amacımız görev şehidi olarak bizlerin gönlünde anılan haliyle resmileştirilmesiydi. Bu mücadeleyi ettik, ancak ne başkanımızın ne de yakın çalışma arkadaşlarımızı bakanlık uygun görmedi. Ama Burdur halkı için gecesini, gündüzünü hiç birbirinden ayırt etmeden çalışan ve çok başarılı iki dönemin son günlerinde yine İzmir’de Burdurluların, Burdur’un adının her anıldığı yerde olabilmek için, bir etkinliğe katılmak üzere yakın çalışma arkadaşları Gülçin Hanım ve Ahmet Bey ile birlikte maalesef çok uzak olmayan bir mesafede elim bir kazada onları yitirdik.

“24 YIL GEÇSE DE BURDUR HALKININ GÖNLÜNDE İLK GÜNKÜ ÇALIŞMA AZMİNİN DİLİNDEN DÜŞMEMESİ ONU SEVENLER OLARAK BİZLERİ BİR NEBZE OLSUN MUTLU EDİYOR”

Ancak rahmetli başkanımızın bıraktığı ve bizlere öğütlediği Burdur Belediyesi çalışanları ve Burdur Belediye başkanları olarak elimizden geleni yapıp onlara ve Burdur halkına layık olmaya çalışıyoruz. Ne mutlu ki aradan 24 yıl geçse de Burdur halkının gönlünde ilk günkü çalışma azminin dilinden düşmemesi onu sevenler olarak bizleri bir nebze olsun mutlu ediyor. Yaklaşık 9 yıldır bu görevi yapıyorum, dışı seni içi beni yakan bu görevde kendi evlatlarına, kendi ailesine çok da zaman ayırmadan cansiperane çalışmalarıyla rahmetli başkanımızın Burdur’a yaptıklarını her geçen gün daha iyi idrak edebiliyorum kurumun içerisinde olduğum için. Mekanları cennet olsun. Sonuçta Burdur halkının gönlünde iyi şeylerle anılıyor olabilmiş olmak bence her şeyden kıymetli. Bizler onların sevenleri olarak, onların kardeşleri, evlatları olarak bir kez daha onları rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun.”

“BİZ GERİDE KALANLARI İÇİN ONUR VERİCİ”

Merhum Başkan Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci ise şunları söyledi:

“Bugün rahmetli eşim Armağan İlci’nin, Gülçin Bozkurt’un ve Ahmet Uğuz’un ölümlerinin 24. yılı. Hepinize burada bulunduğunuz, bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Bu dünya hepimiz için gelip geçici. Önemli olan ardımızdan nasıl anıldığımız. Eşimin 9 yıllık görev süresi boyunca yaptığı çalışmalarla anılmış olması, onların sahiplenilmesi biz geride kalanları için onur verici. Yaptığı çalışmaları sahiplenilip ardından devam ettirilmesini görmek de bizleri mutlu ediyor. Buraya kadar geldiğiniz ve bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Işıklar içinde yatsınlar.”

Daha sonra üç ismin de mezarlarında dua edildi, karanfiller bırakıldı.

 

ESKİ BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ARMAĞAN İLCİ, VEFATININ 24. YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!