MEHMET GÖKER VE BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ, SU TAŞKININDAN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

service

MEHMET GÖKER VE BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ, SU TAŞKININDAN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

MUHAMMET FATİH BAŞCI

 

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve CHP Bucak İlçe Örgütü’yle Bucak ilçesine bağlı Boğazköy’de yaşanan su taşkınından zarar gören vatandaşları ziyaret etti. Boğazköylü üretici, “Bu dereyle hiç ilgilenen yok. Devlet istese dağları yarıp gidiyor. Hayvanlar yatamıyor. Ben zor durumdayım” dedi.

CHP Burdur Milletvekili Göker ve Başkan Ercengiz, CHP Bucak İlçe Örgütü’yle su taşkınının yaşandığı Bucak ilçesine bağlı Boğazköy’de incelemelerde bulundu. Göker, burada şu açıklamayı yaptı:

“VATANDAŞLARIMIZIN BU ÇARESİZLİKTEN KURTARILMASI GEREKİYOR”

 “2 gün önce ve her sene devam eden üst üste köylümüzün mağduriyetine sebep olan ve bir türlü devlet tarafından, hükümet tarafından gereği yapılmayan, ıslah edilmeyen derenin önünde vatandaşlarımızla birlikteyiz. İlçe örgütümüzle birlikte vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Olay yerinden bir kez daha yetkililere sesleniyoruz, köylümüz bu yüzyılda bunu yaşamak zorunda değil. Bir an önce derenin ıslah edilerek vatandaşımızın bu çaresizlikten kurtarılması gerekiyor.”

“HER YIL BUNUN TEKRAREN YAŞANMASI KÖY HALKINI MAĞDUR ETMEKTEDİR”

Su taşkınından mağdur olan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Ercengiz ise “Afet elbette kaçınılmazdır. Ama afete önlem almak yöneticilerin sorumluluğudur. Burasıyla ilgili bir çalışma mutlaka yapılmalıdır. Devlet Su İşleri Şube Müdürlüğümüz burada bir çalışma yaparak vatandaşlarımızı bu taşkından korumalıdır diye düşünüyorum. Sanıyorum en kısa bir zaman içerisinde bu çalışma yapılacaktır. Çünkü her yıl bunu tekraren köylerimizin yaşamış olması buradaki köy halkını mağdur etmektedir. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

“DEVLET İSTESE DAĞLARI YARIP GİDİYOR”

Ahırı su içinde kalan Boğazköylü Hakkı Özdil ise “Biz burada zor durumdayız. Allah için ya. Bu dereyle hiç ilgilenen yok. Devlet istese dağları yarıp gidiyor. Hayvanlar yatamıyor. Ben zor durumdayım. Benim gibi kaç kişi zor durumda” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

MEHMET GÖKER VE BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ, SU TAŞKININDAN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!