GEMLİK BELEDİYE BAŞKANI SERTASLAN’A ÇEVRECİ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN ZİYARET

featured
service

GEMLİK BELEDİYE BAŞKANI SERTASLAN’A ÇEVRECİ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN ZİYARET

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ı, Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği Başkanı ve Edremit Belediye Başkanı Hasan Selman Arslan ve beraberindeki heyet ziyaret etti.

Başkan Sertaslan, Edremit Belediye Başkanı Arslan ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarette Arslan, birliğin çok yönlü fonksiyonlarla belediyelere destek verdiğini belirtti. Türkiye’deki birçok çevreci organizasyonda en ön safta mücadele edildiğini, birliğin 18 ilden toplamda 57 üyesi olduğunu ve üye sayılarının her geçen gün arttığını sözlerine ekleyen Arslan, Gemlik Belediyesi’ni de birliğe katılmaya davet etti.

Sertaslan birliğin faaliyetleri hakkında bilgi alırken, çevreyi korumanın her yurttaşın görevi olduğunu dile getirdi. Sertaslan, şunları söyledi:

“Gemlik Belediyesi olarak çevremizi kirletenlerle her zaman mücadele ediyoruz. Bir yandan ilçemizdeki bir kimya fabrikasının denize kurmak istediği derin deşarj sisteminin iptali için hukuksal girişimlerimiz devam ederken, diğer yandan da derelerimizi kirleten fabrikaları ilgili yerlere bildirerek ceza almasını sağlıyoruz. Gemlik Belediyesi olarak çevreyi korumayı kendimize görev edindik.”

2020 yılının bahar aylarında meydana gelen ve İstanbul Boğazı, Gemlik ve İzmit körfezlerinde etkili olan müsilaja karşı da mücadele verdiklerini hatırlatan Sertaslan, “Böyle bir felaketin tekrar yaşanmaması için tüm belediyelerin elinden gelen her şeyi yapması gerekir” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

GEMLİK BELEDİYE BAŞKANI SERTASLAN’A ÇEVRECİ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN ZİYARET

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!