Gemlik Belediyesi’nden Sokakta Yaşayan Patili Dostlara Mama Desteği

service

Gemlik Belediyesinden Sokakta Yaşayan Patili Dostlara Mama Desteği

Gemlik Belediyesi’nden Sokakta Yaşayan Patili Dostlara Mama Desteği

 

Gemlik Belediyesi, havanın soğumasıyla birlikte yiyecek bulmakta güçlük çekecek sokak hayvanları için ilçenin çeşitli noktalarında bulunan mama odaklarına düzenli olarak mama takviyesi yapıyor.

Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gemlikli hayvanseverlerin de desteğiyle sokaktaki canların karınlarını her mevsim rahatlıkla doyurabilmesi için çalışmaya devam ediyor. Ekipler, şimdiye kadar 25 farklı noktaya mama odağı ile su ve beslenme kapları yerleştirdi. Bu noktalara her hafta yaklaşık 500 kilo kuru mama bırakılıyor. Mamalar, kedi ve köpeklere yönelik ayrı olarak ekleniyor.

Öte yandan, özellikle sahil kısmındaki mama odaklarından güvercin ve martıların da beslendikleri görülüyor. Odakların temizlik ve bakım işlemleri de belediye ekipleri ve hayvanseverler iş birliğinde yapılıyor.

Gemlik’te sokaktaki canların sağlık beslenmeleri için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, hizmetlerin kış aylarında artarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Sertaslan, “Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçemizin 25 farklı noktasındaki mama odaklarına her hafta yaklaşık 500 kilo mama bırakıyorlar. Bunun dışında bu odakların bakımlarını ekiplerimiz hayvan severlerle birlikte gerçekleştiriyorlar. Çeşitli sebeplerle yaralanan canlarımız da ekiplerimiz tarafından bulundukları yerden alınarak Umurbey’deki Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’mizde tedavi ediliyorlar. Burada kısırlaştırma işlemleri de uygulanarak kontrolsüz çoğalmalarının önüne geçiliyor. Yani Gemlik’te sokaktaki canlar da huzur ve güven içinde hayatlarını sürdürüyorlar” dedi.

 

Art’s Magazin | Yerel

Gemlik Belediyesi'nden Sokakta Yaşayan Patili Dostlara Mama Desteği
Gemlik Belediyesi’nden Sokakta Yaşayan Patili Dostlara Mama Desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!