MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ÖZEL OYUN TERAPİSİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ÖZEL OYUN TERAPİSİ

Mudanya Belediyesi ücretsiz olarak sunduğu psikolojik danışmanlık desteği kapsamında çocuklara özel oyun terapisi hizmetine başladı.

Mudanya Belediyesi, ücretsiz olarak sunduğu psikolojik danışmanlık desteği kapsamında oyun ve oyuncaklar aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarını ifade etmelerine yoğunlaşan özel bir gelişimsel terapi şekli olan oyun terapisine başladı.

Mudanya Belediyesi’ne bağlı M. Agah Bursalı Kreşi bünyesinde hazırlanan oyun terapisi odasında çocukların gerçek dünyada çözemedikleri duygu, düşünce ya da davranışları oyunla ele almalarına, kendilerini ve ihtiyaçlarını ifade etmelerine imkan sağlanıyor. Oyun terapisi ile kaygı ve korkular, davranış sorunları, kardeş kıskançlığı, sosyal içe kapanıklık, boşanma sonrası adaptasyon sorunları, okula başlamada uyum sorunları, uyku, yemek ve tuvalet problemleri, saldırganlık, ölüm, yas gibi konularda yardımcı olunuyor.  

Belediye olarak çocukların sağlıklı gelişimi için hizmet üretmeye devam ettiklerini kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Belediye olarak uzun zamandır vatandaşlarımıza ücretsiz olarak psikolojik destek veriyoruz. Bunun yanı sıra çocuklarımızın gelişimlerini de aksatmamak amacıyla oyun terapisi odası kurduk. Belediye psikoloğumuz Özge Öztürk çocuklarımıza destek oluyor, oyun terapisiyle çocuklar, iç ve dış dünyalarını doğal şekilde yansıtabiliyor, kendilerine güvenli bir alan yaratıyorlar. Oyun terapisi, 2- 11 yaş aralığındaki gruplara uygulanabiliyor. Kreşimizde ise 0-6 yaş arası çocukların gelişim değerlendirilmesi yapılırken ailelerine bilgiler veriliyor. Çocuklar bizim geleceğimiz ve onlara her alanda sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ÖZEL OYUN TERAPİSİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!