Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

NİLÜFER BELEDİYESİ DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NÜN KONFERANSINA KATILDI

featured
service

NİLÜFER BELEDİYESİ DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NÜN KONFERANSINA KATILDI

Nilüfer Belediyesi, Kopenhag’da düzenlenen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sağlıklı Şehirler Yıllık İş Toplantısı ve Teknik Konferansı’na katıldı. 

DSÖ, 2022 Yıllık İş Toplantısı ve Konferansı’nı 7. Faz’a üye olan şehirlerin katılımıyla, 22-24 Kasım 2022 tarihleri arasında Birleşmiş Milletler Yerleşkesi’nde (UN City) düzenledi. Programda Nilüfer Belediyesi’ni; Halk Sağlığı Danışmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, Nilüfer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Zerrin Güleş ve Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü Mehmet Can Yılmaz temsil etti. 

Konferansta, daha temiz ve daha yeşil şehirler inşa etmek amacıyla çalışan yaklaşık bin 300 şehirden ve 30’a yakın ulusal ağdan temsilciler, ‘tek sağlık’ yaklaşımı olarak da adlandırılan insan, hayvan ve çevre sağlığı arasındaki etkileşim üzerine konuşmayı yoğunlaştırmak için bir araya geldi. DSÖ Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı üyeleri için hem bölgesel hem de küresel olarak örnek uygulamaları göstermek açısından fırsat olarak değerlendirilen programda, teknik uzmanların yanı sıra şehirlerden politikacılar ve karar vericiler de yer aldı. Nilüfer Belediyesi heyeti de konferansta üye şehirlerin örnek çalışmalarını tanıma fırsatı buldu.

NİLÜFER BELEDİYESİ DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NÜN KONFERANSINA KATILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!