SOL PARTİ BAŞKANLAR KURULU ÜYESİ ÖNDER İŞLEYEN: ONLARI, HAK ETTİĞİ YERE, TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERECEĞİZ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL PARTİ BAŞKANLAR KURULU ÜYESİ ÖNDER İŞLEYEN: ONLARI, HAK ETTİĞİ YERE, TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERECEĞİZ

ZEHRA DEĞİRMENCİ – SİBEL KAHRAMAN

SOL Parti, “Yeter, gönderelim” sloganıyla bugün Bursa’da yürüyüş düzenledi. SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen, “Bu ülke topraklarında Denizlerden, Mahirlerden, Fikri Sönmezlerden aldığımız güçle meydan okuyoruz. Sizin hilelerinizi de zorbalığınızı da hepsini bu ülkenin başından defedeceğiz. Onlar, yeni baskılar, hileler, yasaklarla kaybedecekleri seçimi kazanmak için her türlü hileye başvuracaklar. Ama bu kez, bu meydandan ilan ediyoruz, bu ülkenin tüm muhalefet güçleri ve yurtsever insanlarıyla omuz omuza vereceğiz. Onları, hak ettiği yere, tarihin çöplüğüne mutlaka ama mutlaka göndereceğiz” dedi.

Osmangazi Metrosu’nda buluşan SOL Partililer, sloganlar atarak Kent Meydanı’na yürüdü. SOL Parti Bursa İl Başkanı Uğur Kurt, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü Bursa ziyaretini hatırlattı ve AKP’nin seçim sloganı olan “Yeter, söz milletin” sözüne atıfta bulunarak, “Düşünün, 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar ve 20 yılın sonunda kendi kendilerine ‘yeter’ diyecek duruma geldiler. Bu ülkede alınan her kararı iki dudağı arasına sıkıştırmaya çalışan zat, ‘Söz milletin’ diyebiliyor. 20 yıllık iktidarınızda hangi kararı bu halka sordunuz diye adama sormazlar mı” dedi.

“ULUDAĞ’IN RANTA AÇILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Meclis’te kabul edilen ve Uludağ’da ‘Alan Başkanlığı’ kurulmasını öngören yasaya da değinen Kurt, “Hangi yasayı çıkartırsanız çıkartın, Uludağ’ın daha fazla ranta açılmasına izin vermeyeceğiz. Buna hep birlikte direneceğiz. Herkes bilsin; ferman saltanat heveslilerininse meydanlar, alanlar bizim. Dağıyla, taşıyla, ormanıyla, suyuyla, tüm dokusuyla bu kent bizim” diye konuştu.

“ONLARI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERECEĞİZ”

Mayıs ayında yapılacak seçimin AK Parti’nin son seçimi olacağını savunan SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen ise şunları söyledi:

“Bu ülke topraklarında Denizlerden, Mahirlerden, Fikri Sönmezlerden aldığımız güçle meydan okuyoruz. Sizin hilelerinizi de zorbalığınızı da hepsini bu ülkenin başından defedeceğiz. Onlar, yeni baskılar, hileler, yasaklarla kaybedecekleri seçimi kazanmak için her türlü hileye başvuracaklar. Ama bu kez, bu meydandan ilan ediyoruz, bu ülkenin tüm muhalefet güçleri ve yurtsever insanlarıyla omuz omuza vereceğiz. Onları, hak ettiği yere, tarihin çöplüğüne mutlaka ama mutlaka göndereceğiz.

Bunu başarmak için bugün birbirimize bir söz verelim. Bir yürüyüş başlıyor bu meydandan ve ülkenin dört bir yanına yayılacak bu yürüyüş. Sokak sokak, mahalle mahalle, ev ev çalışmaya, gecemizi gündüzümüze katmaya ve sonunda kazanmaya hazır mıyız?

Bu iktidara karşı sorumlu bir mücadele yürüttük. Kendimizi değil, bu ülkenin çıkarlarını gözeten bir sorumlulukla mücadele ettik. Şimdi bütün muhalefete bir çağrı yapıyoruz. Hepiniz aynı sorumlulukla davranmak zorundasınız. Şunu bilin; bu ülke, tek adamdan büyükse sizin masalarınızdan da büyük. Sakın ola bu ülkenin Alevi’siyle, Sünni’siyle, Kürt’üyle, Türk’üyle işçisini, emekçisini, gençlerini yok sayarak bir adım atmayın. Bu seçim, ilk turda bitecek bir seçim olmalı.”

Art’s Magazin  Yurt

SOL PARTİ BAŞKANLAR KURULU ÜYESİ ÖNDER İŞLEYEN: ONLARI, HAK ETTİĞİ YERE, TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERECEĞİZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!