Mudanya Belediyesi, ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Barınak Projesi’ İçin Ön İzni Aldı

featured
service

Mudanya Belediyesi, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Barınak Projesi İçin Ön İzni Aldı

Mudanya Belediyesi, ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Barınak Projesi’ İçin Ön İzni Aldı

Mudanya Belediyesi, Kumyaka Mahallesi sınırları içerisinde Göktepe mevkiinde bulunan 13 bin metrekarelik alan için planladığı ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Barınak Projesi’ için ön izni aldı. 

Proje ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü’nden gelen uygunluk yazısının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü’nden de projeyle ilgili olumlu görüş geldi. 

Daha önce Yaylacık, Çepni ve Nilüfer Köy sınırları içerisindeki arazilerde yapılması için izin yazısı yazıldığını ancak söz konusu bölgelere uygunluk verilmediğini hatırlatan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, şöyle konuştu:

“Her canlının yaşama hakkına saygı ilkesinden hareketle kentimizde yaşayan her canlıya sahip çıkıyor, her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. İkinci dönemimizin en önemli projelerinden olan barınağı da bir an önce hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Alanla ilgili ön izni aldık, şimdi sırada kesin iznin alınması için atmamız gereken plan değişikliği adımları var. Tüm yasal işlemleri kısa sürede gerçekleştirecek, ardından da projemizin startını vereceğiz. Merkezimizde minik dostlarımıza tedavi, ameliyat, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra konforlu bir konaklama hizmeti sunulacak. Yalnızca Mudanyalıların değil, bütün Bursa’dan hayvanseverlerin sokak hayvanlarını ziyaret edebileceği bir alan oluşturmak istiyoruz.”

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Mudanya Belediyesi, ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Barınak Projesi’ İçin Ön İzni Aldı 1
Mudanya Belediyesi, ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Barınak Projesi’ İçin Ön İzni Aldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!