Mudanya Belediyesi’nden Anaokulu Öğrencilerine ‘Deneysel Arkeoloji Eğitimi’

featured
service

Mudanya Belediyesinden Anaokulu Öğrencilerine Deneysel Arkeoloji Eğitimi

Mudanya Belediyesi’nden Anaokulu Öğrencilerine ‘Deneysel Arkeoloji Eğitimi’

Mudanya Belediyesi, M. Agah Bursalı Kreşi ve Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’ndeki öğrenciler için ‘Deneysel Arkeoloji Eğitimi’ düzenledi. 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Arkeolog Özlem Akbaş Önsoy tarafından verilen, ‘Arkeolojiyi Deneyimliyoruz’ atölyesinde çocuklar toprak havuzunda temsili kazı çalışmaları yaparak, eser çıkarma deneyimi yaşadı. Kazı alanında yapılan çalışmalar, kullanılan ekipman, araç ve gereçlerle, dikkat edilmesi gereken noktaların uygulamalı olarak anlatılmasının ardından öğrenciler, kazı uygulama alanına gömülen imitasyon tarihi eserleri bulmaya çalıştı. Çocuklar kendi sikkelerini tasarladı, mağara resimlerini el baskısıyla canlandırdı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz etkinliğe ilişkin, “Çocuklarımızın merak duygularını deneyimsel öğrenmeyle geliştiriyoruz. İlçemizin tarihi ve arkeolojik zenginliğini tüm yaştaki çocukların, öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren öğrenmesi için çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımızın her alanda bilgili bireyler olarak yetişmesi adına eğitimlerimiz sürecek” dedi. 

 

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Mudanya Belediyesi’nden Anaokulu Öğrencilerine ‘Deneysel Arkeoloji Eğitimi’ 1
Mudanya Belediyesi’nden Anaokulu Öğrencilerine ‘Deneysel Arkeoloji Eğitimi’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!