MUDANYA’DA CEMEVİ PROJESİ YAŞAMA GEÇİYOR

featured
service

MUDANYA’DA CEMEVİ PROJESİ YAŞAMA GEÇİYOR

Mudanya Belediyesi, Siteler Mahallesi’ne yapılacak ‘Cemevi Projesi’ için hazırlıklara başladı. Belediye aynı alanda Erdal İnönü Gençlik Bilim ve Kültür Akademisi’ni de yaşama geçirmeye hazırlanıyor. 

Belediye, Siteler Mahallesi Tepecik Sokak’ta başladığı Cemevi Projesi’nin yanında Erdal İnönü Gençlik Bilim Kültür Akademisi için de çalışmalara başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hazırladıkları projeyi Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe’ye sundu. 

Başkan Türkyılmaz geliştirilen proje fikrinde, dini mekanlara erişimin en kolay noktada tutulduğunu ve kültürel fonksiyonlarla da desteklendiğini belirterek, ekiplere teşekkür etti. Sekiz yıldır eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve yaşam boyu eğitimin önünü açmak için projeler yaşama geçirdiklerini dile getiren Türkyılmaz, şunları söyledi:

“Gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği yeni bir kompleks inşa edeceğiz. Eğitimden sanata kültürden spora gençlerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayabilmek amacıyla hizmete sunacağımız merkezimiz Mudanya’nın vazgeçilmez mekanı olacak. Akademi ile gençlerimizin araştırmalarını yapıp her türlü bilgiye kolayca ulaşabilecekleri ortak bir çalışma alanı yaratacağız. Kütüphane, bilgisayar odası, ofisler, ortak kullanım alanları da aynı bölgede hizmet verecek.”

Türkyılmaz, Cemevi Projesi için Alevi dernekleri ile bir araya gelerek, hazırlanan projeye son şeklini vereceklerini de sözlerine ekledi. 

 

MUDANYA’DA CEMEVİ PROJESİ YAŞAMA GEÇİYOR
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!