NİLÜFER BELEDİYESİ, KURTULUŞ’TA YAPTIĞI PARKI HİZMETE AÇTI

featured
service

NİLÜFER BELEDİYESİ, KURTULUŞ’TA YAPTIĞI PARKI HİZMETE AÇTI

Nilüfer Belediyesi, Kurtuluş Mahallesi’nde yaptığı parkı törenle hizmete açtı.

Kurtuluş Mahallesi’ndeki parkın açılış törenine, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, geçmiş dönem Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, Kurtuluş Mahalle Muhtarı Mehmet Aydın Saldız, mahalle muhtarları, çocuklar ve yurttaşlar katıldı. 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Kurtuluş Mahallesi’ndeki hizmetlerine yenilerini eklemekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Arazi yapısına uygun şekilde üç farklı kotta yapılan düzenleme ile mahallemizde çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, dış mekan spor aletleri, tırmanma duvarı ve koşu yolu ile bölge halkının hem sportif hem sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak bir park düzenlemesi yapmış olduk” dedi.

Kurtuluş Mahallesi’ne bir kültür evi kazandırmak istediklerini, ancak karşılaşılan engeller nedeniyle projenin geciktiğini belirten Erdem, sözlerine şöyle devam etti:

“Proje, Balkan Mahallesi ile Kurtuluş Mahallesi sınırlarında kalan bir alanda yapılacak. Bu alan Hazine’ye ait bir alan olduğu için biz takas teklif ettik. Balat Mahallesi’ndeki okul alanını biz Milli Eğitim’e verelim, karşılığında bu alanda kültür evi yapalım istedik. Yaklaşık 1,5 yıl geçti ama sonuç alınamadı. Maalesef engellerle karşılaşıyoruz. Balat’ta okul, Kurtuluş’ta da kültür evi yapılacak. Her ikisi de kamu yararına bir iş. Bunun için zaman geçmesine gerek yok. Muhalefet belediyesi olduğumuz için bize olan bakış açıları maalesef farklı oluyor. Bunun karşılığını da hep beraber sandıklarda göstereceğimize inanıyorum.”

NİLÜFER BELEDİYESİ, KURTULUŞ’TA YAPTIĞI PARKI HİZMETE AÇTI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!