Çorum’da Maden Ocağı Kapandı 125 İşçi İşsiz Kaldı

service
Çorumda Maden Ocağı Kapandı 125 İşçi İşsiz Kaldı

Çorum’da Maden Ocağı Kapandı 125 İşçi İşsiz Kaldı

ERKAN KARACA

Çorum’un İskilip ilçesine bağlı Çomu köyünde bulunan Yılmaz Madenciliğe ait kömür işletmesinde bulunan 3 ocaktan birinin kapatılması nedeniyle 125 işçinin işine son verildi. Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Nazif Yılmaz ise ocağı kapattıkları için üzgün olduğunu belirterek, kapanmanın şirket içerisinde hissedarlar arası yaşanan sorunlardan kaynaklandığını belirtti.

Edinilen bilgiye göre Çorum’un İskilip ilçesine bağlı Çomu köyünde bulunan Yılmaz Madencilik bünyesindeki kömür ocaklarından birisi; burada çalışan 125 işçiye herhangi bir bildirim yapılmadan kapatıldı. Çalışanların da işlerine son verildiği açıklandı.

Ocağın kapatılması nedeniyle işlerine son verilen işçiler maden sahasında toplanarak, işlerini geri almak amacıyla dün eylem yaptı. Şirket tarafından işçilere herhangi bir tazminat ödenmediği belirtilirken, çalışanlara 45 gündür de maaş ödenmediği dile getirildi. Maaşlarını talep eden işçiler, “Ben alın terimi istiyorum” dedi.

Yılmaz Madencilik Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Nazif Yılmaz ise ocağı kapattıkları için üzgün olduğunu belirterek, kapanma nedeninin şirket içerisinde hissedarlar arası yaşanan sorunlar olduğunu belirtti.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

Çorum'da Maden Ocağı Kapandı 125 İşçi İşsiz Kaldı
Çorum’da Maden Ocağı Kapandı 125 İşçi İşsiz Kaldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!