Çorum’da Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği toplandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çorum’da Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği toplandı

Çorum’da sahipsiz hayvanların kontrol altına alınması, barındırılması, gözetilmesi ve bakımlarının yapılması amacıyla kurulan Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin eylül ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda sahipsiz hayvanların halk sağlığını tehdit eden boyutunun giderilmesi ve doğal yaşam alanlarına kavuşturulması için alınan tedbirler görüşüldü.

Valilik toplantı salonunda Vali Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın ve Birlik Müdürü Necat Yazıcı katıldı. Toplantıda il genelinde devam eden kısırlaştırma, küpe ve çip takımı ile rehabilitasyon çalışmaları ile sahipsiz hayvanların halk sağlığını tehdit eden boyutunun giderilmesi, doğal ve uygun yaşam alanlarına kavuşturulmasına dair birliğe üye belediyeler tarafından alınan tedbirler görüşüldü.

Vali Dağlı, vatandaşların ve hayvanseverlerin sahipsiz hayvanları sağlık sorunlarına yol açacak şekilde meskun mahal sınırlarında beslememelerini isteyerek, özellikle parklar, oyun alanları ve okul bahçeleri civarında kontrolsüz hayvan bakımı yapılmamasının büyük önem arz ettiğini söyledi. Sokak hayvanlarının kontrolsüz şekilde meskun mahalde beslenmelerinin daha büyük problemlere yol açacağını belirten Dağlı, sahipsiz sokak hayvanlarının beslemelerini yapmak isteyen veya sahiplenerek bakımlarını üstlenmek isteyen vatandaşların belediyelerin hayvan barınaklarına müracaat ederek, veteriner hekimlerin önerileri doğrultusunda hareket etmeleri gerektiğini kaydetti.

Çorum’da Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği toplandı Art’s MagazinSon Dakika

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!