BABADAĞ’DA 26. GELENEKSEL RAHVAN AT YARIŞLARI SONA ERDİ

featured
service

BABADAĞ’DA 26. GELENEKSEL RAHVAN AT YARIŞLARI SONA ERDİ

Babadağ’da 26. Geleneksel Rahvan At Yarışları sona erdi. Cumartesi günü Tolga Çandar konseri ile başlayan Rahvan At Yarışları, pazar günü gerçekleştirilen yarışlarla ve ödül töreni ile sona erdi.

Denizli’nin Babadağ ilçesinde 26. Geleneksel Rahvan At Yarışları tamamlandı. 17 Eylül cumartesi günü ilçede yapılan Tolga Çandar konseri ile başlayan at yarışları, pazar günü gerçekleşen kıyasıya mücadele ile devam etti. 9 kategoride yarışan 110 yarışçı, hünerlerini sergilerken; vatandaşlar, yarışlara yoğun ilgi gösterdi.

İki gün süren etkinliklerde Babadağ Belediyesi tarafından ilçeye kurulan lunapark ile doyasıya eğlenen Babadağlılar, açılan stantlarda da ilçeye özgü ürünleri sergileyip satışa sunma fırsatı buldu. Bu sene yarışların sponsoru ise yarış ağası Ümit Yelin oldu.

ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Pazar günü yapılan at yarışlarında 9 kategoride şampiyonlar belirlendi. Yarışın en büyük ödülü olan Baş yarışında Ayvaz Çamdeviren birinci, Melih Yavaş ikinci, Mustafa Demirel üçüncü olarak toplamda 12 bin lira ödülü almaya hak kazandılar. Baş Altı kategorisinde Yücel Akkaya birinci, Yahya Alnıak ikinci, Erol Gülfidan üçüncü oldu. Küçük Orta kategorisinde Anıl İpek birinci, Tuğrul Duran ikinci, Mehmet zeybek üçüncü oldu. Deste kategorisinde Ziya Düder birinci, Arif Pardioğlu ikinci, Tarık Karakuşlu üçüncü oldu. İkili tay kategorisinde Ali Aykan birinci, Recep Özbuğdaycı ikinci ve Cengiz Düder üçüncü oldu. Üçlü tay kategorisinde Oğuz Yakış birinci, Murat Ergiden ikinci, Mehmet Altınok üçüncü oldu. Dörtlü tay kategorisinde Mehmet Dinlenmez birinci, Zülfü Turan ikinci, Süleyman Karataş üçüncü oldu. Büyük orta kategorisinde Erol Gülfidan birinci, Recep Yılmaz ikinci oldu. Taze beşli kategorisinde ise Emirhan Bozyiğit birinci, Yusuf Kasap ikinci oldu.

“BABADAĞ’I, TURİZM YOLUNDA İLERLETMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ”

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı ve yarış ağası Ümit Yelin, düzenlenen törenle kazanan yarışçıların ödüllerini takdim etti.

Başkan Atlı, “Bu sene 26’ncısını tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Rahvan At Yarışları bizim çok önemli geleneklerimizden biri. Hem kültürel anlamda ilçemizin isminde önemli bir yeri var hem de vatandaşlarımızın her sene merakla ve heyecanla beklediği bir etkinlik. Bu sene yarışmamıza 110 at katıldı. Yarışçılarımıza göstermiş oldukları gayret için teşekkür ediyorum. Babadağ’da turizm destinasyonunu arttıracak etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Babadağ’ı turizm yolunda ilerletmeye de devam edeceğiz. At yarışlarımıza sponsor olan 2022 yarış ağamız Ümit Yelin’e, katılan tüm yarışçılarımıza, ekip arkadaşlarımıza ve tüm vatandaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

BABADAĞ’DA 26. GELENEKSEL RAHVAN AT YARIŞLARI SONA ERDİ
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!