BOZKURTLU KADINLAR, İZMİR GEZİSİNDE

featured
service

BOZKURTLU KADINLAR, İZMİR GEZİSİNDE

Bozkurt Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara özel İzmir gezisi düzenledi. Şirince’de başlayan gezinin ikinci durağı İzmir Kemeraltı Çarşısı oldu.

Bozkurt Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi Üyeleri, Kadın Belediye personeli ve Bozkurtlu kadınlarınkatılımıyla İzmir gezisi düzenledi. Gezide Bozkurtlu kadınlara Belediye Başkanı Birsen Çelik de eşlik etti.

Kadınların bu özel gününü unutulmaz kılmak için böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten Başkan Çelik, şunları söyledi:

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlediğimiz bu gezide sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kadınların toplumsal yaşamda daha fazla yer alması ve emeğinin değerinin anlaşılması adına önemli bir adım attığımıza inanıyorum. Kadınlarımız, üretim sürecinde aktif rol almaları ve yönetimde daha fazla yer almaları açısından son derece önemlidir. Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi üyelerimiz, bu konuda öncü olmaları ve başarılı bir şekilde çalışmaları ile bizi gururlandırıyorlar.

Şirince ve tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı gezerek, İzmir’in tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından tanıma fırsatı bulduk. Ayrıca, Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi üyelerimizin rol aldığı belgesel film gösterimi de bizler için son derece önemli bir deneyimdi. Bu etkinlikle birlikte, kadınlarımızın emeğinin değerinin daha iyi anlaşılması ve toplumsal yaşamda daha aktif rol almaları için bir kez daha farkındalık yarattığımıza inanıyoruz. Kadınlarımızın üretim sürecine katılımının ve yönetimdeki yerlerinin artması, toplumsal kalkınmamız için son derece önemlidir.” 

Geziye katılan tüm kadınlara teşekkür eden Bozkurt Belediye Başkanı Çelik, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Art’s Magazin  Yurt

BOZKURTLU KADINLAR, İZMİR GEZİSİNDE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!